“Bizim Farkımız, İnanmaktı”

17 Nisan 2014

Acıbadem Bayanlar 1. Voleybol Ligi’ndeki mücadelenin ardından baraj etabına kalan Çanakkale Belediyespor Bayan Voleybol takımı, baraj maçlarında verdiği büyük mücadele sayesinde birinci ligde kalmaya hak kazandı. Takımın başarısı, kentte de büyük mutluluk yarattı.

Mavi beyazlı ekip, 5-6-7 ve 13-14-15 Nisan tarihlerindeki baraj maçlarındaki performansı ile kent halkına verdiği sözü tuttu. Yeni sezonda birinci lig iddiasına devam edecek olan Belediyespor, Bursa Cengiz Göllü Spor Salonu’nda oynanan maçlar sonrasında 5 Nisan’da Sarıyer Belediyespor’u 3-2, 6 Nisan’da Halkbank’ı 3-2, 7 Nisan’da Ereğli Belediyespor’u 3-1, 13 Nisan’da yine Ereğli Belediyespor’u 3-0 ve 14 Nisan’da da Halkbank’ı 3-1 mağlup etti. Son olarak 15 Nisan’da Sarıyer Belediyespor ile karşılaşan Belediyespor, 3-2 yenilmesine rağmen elde ettiği puanlarla ligde kalmayı başardı.

“SÖZÜMÜZÜ TUTTUK…”
Kent halkı tarafından da sevinçle karşılanan başarılı mücadelelerin ardından ise, Belediyespor Yönetim kurulu ve oyuncular Çanakkale Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla buluştu.

Yönetim Kurulu ve takımın hazır bulunduğu toplantıda ilk olarak konuşma yapan Çanakkale Belediyespor Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güneşhan, sözlerine kent halkına vermiş oldukları sözü tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek başladı.

Güneşhan, birinci lig mücadelesinin zor ve güç şartlar altında gerçekleştiğini belirterek, “Birinci lig yeni bir organizasyondu bizim için. Buradan başarıyla çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle bize maddi ve manevi her zaman destek veren Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’a teşekkür etmek istiyorum. Kendisi bizim bile moralimizin düştüğü zamanlarda ‘İnancınızı kaybetmeyin, bu takım birinci ligde kalacaktır’ diyerek bizlere moral verdi” diye konuştu. Mavi beyazlı ekibi maçlarda yalnız bırakmayan kent protokolü ve kent halkının yanı sıra sponsor kuruluşlara da teşekkürlerini ileten Güneşhan, “Önümüzdeki yıl kentlilerimize daha keyifli maçlar izleteciğimizi düşünüyoruz. Hedefimiz birinci ligde kalmaktı, bunu da başardık. Bu kapsamda sporcu arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Büyük mücadele verdiler. Büyük bir onur mücadelesi verdiler. Çünkü zaman zaman diğer takımlar bize düşmüş gözüyle baktılar ama onlar inanılmaz bir mücadele göstererek ellerinden geleni yaptılar” şeklinde konuştu.

Güneşhan, yerel seçimlerin ardından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı maçlardan dolayı tebrik ziyaretine gelemediklerini belirterek, “Ligde kalarak sizi tebriğe geldik ve bu başarıyı da Çanakkale halkına armağan ediyoruz” dedi.

“ÇOK TEŞEKKÜRLER”
Yaklaşık beş aydır takımı çalıştıran Antrenör Dragan Nesic ise Türkçe olarak yaptığı konuşmasında, beş ay önce birinci ligde kalma hedefi belirlediklerini kaydederek, “Teşekkürler Başkan, Teşekkürler Çanakkale, Teşekkürler Takım” şeklinde konuştu.

“BİZİM FARKIMIZ, İNANMAKTI”
Takımın başarısından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını belirterek sözlerine başlayan Başkan Gökhan ise, takımın ligde kalmak için büyük emek verdiğini kaydetti. Lig ortasında gerçekleşen transferler ve değişikliklere rağmen takımın zorlu bir ligden başarıyla çıktığını belirten Başkan Gökhan, “Kolay bir lig değildi. Biz de madem bu lige çıktık, burada kalabilme şartlarını zorlamalıydık. Tecrübeli bir hocayı transfer ettik. Tecrübeli oyuncuları takviye ettik. Ama bunlar oluncaya kadar ligin yarısına geldik. Ben bu takımdan her zaman ümitliydim. Büyük bir azim ve inançla mücadele ettik. Bu başarı da küçümsenecek bir başarı değildir. Yarıştığımız takımların şartları ile bizim takımımız arasında ciddi farklar var. Ancak bizim bir farkımız vardı, takımımız inanmıştı. Hocamızın başarısı ve yönetici arkadaşların yoğun olarak takım ile ilgilenmesi de önemliydi. Onun için bu başarıyı çok önemsiyorum” şeklinde konuştu.

HEDEF YENİ BAŞARILAR
Takımın bu başarısı ile birlikte Belediyespor’un yeni branşlarda da başarıyı yakalayabileceğine dikkat çeken Başkan Gökhan, başarının ortaklarından olan sponsor firmalar ve kent halkına da teşekkürlerini iletti. Gökhan, birinci ligde kalma başarısının, kentin adının duyulması ve kent tanıtımına ilişkin de ciddi katkısı bulunduğuna vurgu yaptı.

“BU TOPLANTIYI YAPACAĞIMIZI BİLİYORDUK”
Son olarak söz alan takım kaptanı Duygu Sipahioğlu ise, sezon içerisinde zaman zaman umutlarını yitirdikleri anlar olsa bile sezon sonunda başarının kutlandığı bu toplantının gerçekleşeceğine takım olarak inandıklarını söyledi. Sipahioğlu, “Biz bu şehri gerçekten sevdik, taraftarı çok sevdik, desteklerinizi çok sevdik. Buraya başımız dik bir şekilde geldiğimiz için de çok mutluyuz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediyespor yöneticileri ve oyuncular başarıyı pasta keserek kutladı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir