‘Black Tooth’ Konseri @Promil Rock Bar

‘Black Tooth’ Konseri @Promil Rock Bar
19 Nisan 2011

Ankaralı metal müzik grubu Black Tooth, 23 Nisan 2011 Cumartesi akşamı Promil Rock Bar’da sahne alıyor. Blackmail grubunun da altgrup olarak sahne alacağı gece saat 20.00’de başlıyor!

Giriş: 15 TL (+1 Bira)

Black Tooth Hakkında
Ankara / Türkiye çıkışlı grup 2004 yılının kasım ayında Tuna ve Deniz tarafından kurulmuş olup; Türkiye’nin ilk ve tek Southern Metal grubu olma özelliğini de barındırmaktadır. Grup adını Whiskey ve kola karışımı olan Black Tooth Grin içkisinden almıştır.

Grubun parçaları Avrupa da 12 ülkede, Amerika’da 20’ye yakın eyalette radyolarda çalınmakta olup Amerika’da türünün en büyük isimlerini bünyesinde barındıran Southern Metal Confederacy ve Southern Rock Society gibi oluşumların üyesidir. Ayrıca Southern Rock Society tarafından Amerika’da ayın grubu seçilmiş olup yalnızca Amerika’da 12 adet, Türkiye’de 5 adet fan klübü (BT Chapters) bulunmaktadır.

Yaklaşık 1 yıl süre ile Black Label Society Official sitelerinde tanıtımları da yapılan grup 2008 Ağustos ayında Amerika’da düzenlenen Battle for Ozzfest yarışmasını yaklaşık 300 Amerikalı grup arasından 2. olarak tamamlayarak dünyanın en büyük festivalleri arasında yer alan Ozzfest’de (2007 yılında da aday gösterilmişti) sahne almayı başarmıştır. 2007 ve 2008 yıllarının Ağustos ayında iki başarılı Texas / Amerika Turnesine imza atmış olan ekip, bu turneleri kapsamında üst üste 2 yıl da Texas’daki Ride For Dime Festivalinde Rita Haney’nin özel daveti üzerine sahne almıştır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir