Boğazda Balık Bereketi

Boğazda Balık Bereketi
02 Aralık 2009

Çanakkale Boğazı’nda denize açılan balıkçılar 4 ton sardalya ve çinekop balığı yakaladı.

Gece “Uysal 1” isimli tekneyle denize açılan balıkçılar, sabah saatlerinde kasalar dolusu sardalya balığıyla Çanakkale iskelesine döndü. Teknelerindeki balıkları sahile indirmek için büyük çaba sarf eden balıkçılar, zaman zaman zor anlar yaşadı. “Uysal 1” isimli teknenin yetkilisi Naci Karabiber, Çanakkale Boğazı’nda gece balık yakalamak için denize açıldıklarını belirterek, “Lapseki önlerinde balık sürüsünü fark edince ağlarımızı denize bıraktık. Ağları topladığımızda 3 ton sardalya ve 1 ton çinEkop balığını görünce oldukça sevindik. Balıkları Çanakkale il merkezine sevk ediyoruz” dedi.

Bu yıl denizde balık oranını yüksek olduğunu da belirten Naci Karabiber, “Ancak bizi en çok deniz içindeki salya adını verdiğimiz maddeler zor durumda bırakıyor. Denize attığımız ağlarımız deniz anaları olduğu iddia edilen bu salyalar sebebiyle ağırlık yapıyor ve zor toplanıyor. Yapışkan bir madde olan bu salyalar sebebiyle teknelerimizde zorluk çekiyoruz” dedi.

Bu arada, satılmak üzere buzlanarak kasalarla araçlara konulan balıklardan yere düşenleri toplamak isteyen vatandaşlar ilginç görüntüler oluşturdu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir