Boğazgücü 1. Lig’teki İlk Galibiyetini Aldı

Boğazgücü 1. Lig’teki İlk Galibiyetini Aldı
26 Kasım 2013

Çanakkale’yi Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol liginde temsil eden Çanakkale Boğazgücü Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, 4. hafta evinde oynadığı Muş Bedensel Engellileri mağlup etti. Daha önce Pendik Belediyesi, Ankara BŞB ve geçtiğimiz hafta Adana Martı Engelliler’e 2 sayı ile mağlup olan Çanakkale ekibi ligteki ilk galibiyetini 4. hafta maçında aldı.

İlk Periyottan itibaren oyuna ağırlığını koyan Boğazgücü 1. periyodu 16-10 önde kapattı. Genel olarak sert geçen müsabakada fauller havada uçuştu. İlk devreyi Çanakkale Boğazgücünde Gökhan, Metin ve Davut üçer faulle, Muş ekibinde ise Malik ve Özkan ikişer faul ile tamamladı. Devre Boğazgücünün 36-26 üstünlüğü ile geçildi. 3. periyottan itibaren daha da sertleşen oyunda, Boğazgücü’nden Davut kendisine yapıldığı ve verilmediğini düşündüğü faule itirazından dolayı teknik faul ile cezalandırıldı 5. faulünü 3. periyotun bitmesine 7 dakika varken aldı. Daha sonra benche de çalınan teknik faulden kaynaklanan 4 serbest atış hakkı kazanan Muş temsilcisi bir ara sayı farkını 6’ya kadar indirse de periyot sonunda fark 52-38 (14 Sayı) olmuştu. Son periyotta da sertlik devam ederken Boğazgücü’nde sahadaki 4 oyuncu da 4 faulle maçı tamamladı. Maç 66-54 Çanakkale ekibinin üstünlüğü ile sona erdi.

Maçı izlemeye gelen Çanakkaleli izleyiciler hakemlere yoğun itirazda bulunsad a, maç sonunda iki ekibi ayakta alkışlamasını bildi.

Maçı izleyenler arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu ve Avusturalya Konsolosu Nicholas Sergi de vardı. Nicholas Sergi maçtan sonra oyuncuları tebrik edip fotograf çektirerek çok heyecanlı ve değişik bir maç olduğunu söyledi. Sergi vakti olduğunda tüm maçlara geleceğini ve destekleyeceğini de belirtti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir