Boğazgücü Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Namağlup Şampiyon Oldu

Boğazgücü Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Namağlup Şampiyon Oldu
04 Haziran 2013

25-31 Mayıs tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlenen 1.Lig’e yükselme playoff mücadelelerine katılan Çanakkale Boğazgücü Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, turnuvada çıktığı 8 maçın tamamını kazanarak namağlup şampiyon oldu ve Çanakkale’nin bu mükemmel spor yılına bir katkı daha yaptı.

İlk gün turnuvanın favorilerinden olan İskenderun Engelliler ekibini uzatmalarda 79-70 geçen Boğazgücü, 2.günde 2 maç birden oynayan takımımız sabah Urfa ekibi Ceylanpınar’ı 62-57 yendi. Akşam saatlerindeki maçını da grubundan tanıdığı Bağcılar ile oynadı ve o maçı da 62-36 kazandı. Bu 3 maçla final grubunu garantileyen Boğazgücü, kalan iki maçında önce Batman’ı 67-45, daha sonra Giresun’u 94-61 mağlup etti.

Final grubuna 5’te 5 yaparak giden Boğazgücü, Gaziantep BŞB, Muş Bedensel Engelliler ve Yenimahalle Belediyesi Gençler ile eşleşti. İlk olarak Yenimahalle Gençler’i 62-56 ile geçerken ertesi gün Muş Bedensel Engellileri 62-41 kazandı. 31 Mayıs’ta oynanan ve karşı gruptan aynı şekilde 7 maçta 7 galibiyet alan Gaziantep BŞB’yi de final maçında 62-54 kazanarak Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel (2.lig) liginden 1.Lig’e yükseldi. Diğer yükselen takımlar Muş Bedensel Engelliler ve Gaziantep BŞB oldu.

Boğazgücü bu sezon toplamda çıktığı 22 maçın 21 ini kazanarakta güzel bir istatistiğe imza attı.

‘Çanakkale İçinde’ olarak Boğazgücü Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı kutluyor, 1.Lig’te başarılarının devamını diliyoruz.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir