Boğazgücü, Lider Yenimahalle Deplasmanından Galibiyetle Döndü

Boğazgücü, Lider Yenimahalle Deplasmanından Galibiyetle Döndü
24 Aralık 2013

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. ligi 7. Haftasında Çanakkale Boğazgücü zor maçta lider Yenimahalle Belediyesini deplasmanda 71 – 64 mağlup etti.

Başından sonuna kadar çekişme içerisinde geçen mücadelenin ilk periyodunu 6 sayı önde kapatan Boğazgücü, 8 sayıya kadar çıkarttığı farkı, 2. periyodun sonlarına doğru tecrübeli Yenimahalle Belediyesine karşı zorluk çekse de devreye 2 sayı önde girdi. 3.periyota hızlı başlayan Yenimahalle Bir ara skoru 40-42 lehine getirse de, Boğazgücü 4.periyota 8 sayı önde girdi. Son periyotta zaman zaman fark erise de Boğazgücü skorda geriye düşmedi ve müsabakayı 71-64 kazanmasını bildi. Son 4 haftada 3 galibiyet alan Boğazgücü, ilk deplasman galibiyetini de lider Yenimahalle karşısında almış oldu.

Maçın sonunda demeç veren Boğazgücü antrenörü Caner Cesur “Bizim için önemli bir galibiyet oldu. Bu sezon 6da 6 yapmış geçen sezonda Süper Ligi son anda kaçırmış tecrübeli ve kaliteli bir ekibe karşı deplasmanda alınan bir galibiyet oldu. İyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Oyun planımıza sadık kaldığımız sürece zorlu ekiplerden galibiyetler alabileceğimize inanıyorum. Tüm oyuncularımı sarf ettikleri efor ve istekten dolayı gönülden kutluyorum. Ayrıca maçın başından sonuna her ne kadar çekişmeli olsa da hiç bir dakikasında tansiyon artmadı, bunun içinde centilmence mücadelesinden dolayı Yenimahalle oyuncularına ve teknik ekibine teşekkür ediyorum. Bu galibiyeti başta Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Yılın Enleri ödülünü alan Başkanımız ve Takım Kaptanımız Ali Yasin Zengine, bizlere destek veren büyüklerimize ve bu soğukta Ankara’da bizleri yalnız bırakmayan Ankara’daki Çanakkaleliler Derneği Üyelerine armağan ediyorum. Lig’te 1 hafta aradan sonra 2 hafta art arda evimizdeyiz. Önce Bursa Osmangazi ile 5 Ocak Pazar günü 13:00’de, daha sonrada 12 Ocak Pazar Saat 13:00’de TSK Rehabilitasyon S.K ile oynayacağız. Bu maçlarda 18 Mart Kapalı Spor salonunda tüm Çanakkalelileri bizlere desteğe bekliyoruz” dedi.

[Kaynak: canakkaleaskf.org]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir