Boğazgücü Ligin İlk Devresinde Firesiz: 7’de 7!

17 Şubat 2013

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonunun düzenlediği, Tekerlekli Sandalye Basketbol 2.lig A grubunda Çanakkale ekibinin bu haftaki konuğu İzmir’in köklü ekiplerinden Karşıyaka Engelliler S.K oldu. Yine çok heyecanlı ve çekişmeli geçen maçta fauller havada uçuştu. Rotasyonu ve geniş kadrosuyla bilinen Karşıyaka ekibi, Boğazgücünü zorlasa da ev sahibini geçemedi: 62 – 49.

İlk periyotta başa baş giden mücadele esnasında, Boğazgücü ekibinden Gökhan Coşkun’un kullandığı sandalyenin tekerleği patladı ve bir süreliğine oyun dışında kaldı. Bu bölümü iyi değerlendiren İzmir ekibi skoru 5 – 5 ten 10 – 5 e getirdi. Daha sonra Gökhan Coşkun’un tekrar oyuna dahil olmasıyla beraber skora denge geldi. İlk periyot 10-12 Karşıyaka ekibinin üstünlüğü ile sona erdi. İkinci periyota hızlı başlayan Boğazgücü arka arkaya sayılar buldu. Gökhan ve Davut un dış atış ve 3’lük sayılarına engel olamayan İzmir ekibi devreye 30-25 mağlup girdi. 3. Periyotta yine başa baş bir savunma ve hücum oldu. Son derece sert geçen maçta, fauller bu periyotta resmen havada uçuştu. Periyot skoru 16-9 Boğazgücü üstünlüğü ile geçildi. Son Periyoda 46 – 34 önde giren Çanakkale ekibi kontrolü elden bırakmadı disiplinli savunması ile skoru dengede tutmayı bildi ve sahadan 62 – 49 galip ayrıldı. Maçtan önce Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sporculara baklava ikramında bulundu. Ayrıca maçı izleyenler arasında, Çanakkale Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı DAĞ, Gençlik ve Spor il Müdürü Nüammer USLU, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Dr. Firuz ERDIL, AKP Gençlik Kolları Başkanı Orçun OKTAY da vardı.

Boğazgücü’nün Sayıları; Gökhan 30, Davut 23, Onur 7, Ali Yasin 2
Bu skorla beraber A grubunda Çanakkale Boğazgücü, ilk devrede oynadığı 7 maçın tamamını kazanarak liderlik koltuğuna oturdu. İkinci sırada İstanbul Bağcılar Engelliler 1 mağlubiyet 3. Sıradaki Karşıyaka’nın ise 2 mağlubiyeti bulunuyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir