Bölgenin En Büyük Sentetik Sahası Çan’a Yapılıyor

Bölgenin En Büyük Sentetik Sahası Çan’a Yapılıyor
21 Aralık 2013

Bölgenin en büyük sentetik sahası Çan Dr. İbrahim Bodur Stadyumu’na yapılıyor. UEFA standartlarında korunabilirliği yüksek kaliteli sentetik çimler stadyuma döşeniyor. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu stadyumdaki çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bir takım açıklamalarda bulundu.

Başkan Kuzu’nun yaptığı açıklamada yer verdiği bilgiler şöyle:

“Biz Belediye olarak her zaman spora ve sporcularımıza destek olma gayreti içerisinde olduk. İmkanlarımız ölçüsünde ne gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Stadyumun yenilenmesi için spor bakanımızla görüştük, bu işin peşinden koştuk. Ve işte bugün geldiğimiz noktada Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile Spor İl Müdürlüğümüzce ve Belediyemizin katkılarıyla Çan şehir stadyumumuz yenileniyor ve sahası UEFA standartlarında sentetik çim ile döşeniyor. Bunun yanı sıra da; soyunma kabinleri, şeref ve basın tribünleri yenileniyor. Bunların maliyeti yaklaşık 500.000 TL. Stadyumdaki çalışmalarda sona yaklaşıldı. Yakın bir zamanda bu çalışmalar tamamlanacak ve bundan sonra hem Çan Sporumuz hem de Çanakkale Dardanelspor maçlarını artık burada oynayacak. Böylelikle Çanımızda sporla gelen bir sosyal hareketlilik yaşanacak elbette bu da Çan ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacak.”

Dardanel Spor’dan Başkan Kuzu’ya Ziyaret
Dardanelspor Kulüp yöneticisi Bülent Büberci, Dardanelspor Mali Hizmetler ve Futbol Takımından Sorumlu Müdürü Suat Durak, Çanakkale İl Gençlik Spor Müdürü Nüammer Uslu Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’yu makamında ziyaret etti. Büberci; Dardanelspor’un sezonun 2. yarısında maçlarını Çan’da oynayacaklarını açıklayarak, spora olan destek ve katkılarından dolayı Belediye Başkanı Kuzu’ya teşekkürlerini iletti. Başkan Kuzu da Dardanelspor’un maçlarını Çan’da oynayacak olmasının kendilerini heyecanlandırdığını vurgulayarak, sporseverlerin yeni adresinin bundan sonra Çan olacağını söyledi.

Yeni Çan Sporlulardan Teşekkür
Yeni Çanspor Kulübü Başkanı Kemal Yüksel de “Spora olan desteklerinden dolayı ve bölgenin en büyük sentetik çim sahasının Çan’a kazandırılmasından dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, milletvekillerimize ve Belediye Başkanımız Abdurrahman Kuzu’ya Çan Spor Kulübü adına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir