Boreas Kırkyama Çalışma Grubu’ndan Yıl Sonu Sergisi: “Yamalı Bohça”

Boreas Kırkyama Çalışma Grubu’ndan Yıl Sonu Sergisi: “Yamalı Bohça”
18 Mayıs 2013

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma Grubu, 2012-2013 eğitim dönemini başarıyla tamamlayan kursiyerlerin eserlerinin sergileneceği “Yamalı Bohça” yıl sonu sergisiyle kırkyama severler ile buluşuyor.

Boreas Kırkyama Çalışma Grubu geleneksel el sanatlarından Kırkpare, Yamalı Bohça gibi isimlerle de tanınan Kırkyama’yı yaşatmak ve gelecek nesillere aktarabilmek amacıyla kırkyama eğitimleri düzenliyor. Eğitimler kapsamında hem makine hem de bu sanatın aslını oluşturan el işçiliği eserlerin sergileneceği sergide çanta, pano, masa örtüleri, elbiseler, yorganlar gibi çok çeşitli eserlerin sergileneceğini belirten çalışma grubu kolaylaştırıcısı Neşe Dinçel “Bu yıl kursiyerlerimiz her zamankinden daha çok çalıştılar, sergiye 150’nin üzerinde eser hazırladılar. Geleneksel el dikişi işler olduğu gibi daha modern teknikleri içeren makine dikişi işlerde yer alıyor, meraklıları sergi alanında eserlerle ilgili teknik bilgi de alabilirler.” dedi.

24-26 Mayıs 2013 tarihleri arasında Eski Ermeni Kilisesi’nde yapılacak sergi 24 Mayıs Cuma, saat 17:30’dan itibaren ziyaret edilebilir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir