“Borsamızın Bugünlere Geldiğini Görmek Çok Büyük Onur ve Mutluluk Kaynağı”

08 Ocak 2016

Çanakkale’nin Yıldızları Ödül Töreninde Çanakkale Ticaret Borsasının 25. Kuruluş yıldönümü münasebeti ile Borsanın kuruluşunda emeği olan kurucu başkan ve üyeler ve Tescil işlemlerinde üstün başarı gösteren üyeler ödüllendirildi. Borsanın kurucu üyeleri olarak İbrahim Özdemir, Zahit Badem, Erol Özen, Süleyman Yayıcı, Hasan Tüylüoğlu, Hayrettin Çetinkaya, Muharrem Gülkan ve Salamon Halyo ödül aldı.

Bu ödüllendirmeden çok memnun olduklarını ve onur duyduklarını ifade eden Çanakkale Ticaret Borsasının Kurucu Başkanı İbrahim Özdemir ve Kurucu üyesi Salamon Halyo “Borsamızın bugünlere geldiğini görmek, diktiğimiz ağacın meyve verdiğini, büyüdüğünü görmek, kurumsallaştığını ve başarılı çalışmalara imza attığını görmek bizleri çok duygulandırdı” dediler.

Borsanın Kurucu Başkanı İbrahim Özdemir “Çanakkale Ticaret Borsasını 25 yıl önce kurduk. O gün sekiz arkadaşımızla kurduğumuz Borsamız bugün çok gelişti, modern bir binaya kavuştu, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarılı çalışmalara imza attı, hem etkili hem de başarılı bir kurum haline geldi. Bu 25 yıllık sürede Borsamızın gelişimini, etkinliğini ve başarılarını görmekten çok büyük keyif aldık.
Borsamızın bugünkü değerli yöneticilerinin bizlere ödül vermesi, bizleri unutmaması çok büyük kadirşinaslık. Bu nedenle hem Borsamıza emek veren tüm işadamlarımıza, hem de bizlerin emek ve katkılarını unutmayan Borsamızın yönetimine ve meclisine teşekkür ediyoruz, başarılar diliyoruz.”
dedi.

Çanakkale Ticaret Borsasına 25 yıl kesintisiz hizmet veren ve halen Başkan yardımcılığı görevini yürüten Salamon Halyo da “Başkanımız Kaya Üzen Çanakkale’nin Yıldızları Ödül Töreninde ifade etti. “Marifet İltifata Tabidir”. Borsamızın, Çanakkale’mizin ve üyelerimizin bu 25 yıllık sürede bizleri unutmaması, çalışmalarımızı ödüllendirmesi ve bizlere plaket verilmesi bir Vefa ve Kadirşinaslık Örneği oldu.
TOBB Başkanımız Rifat Bey ödül töreninde çok güzel ve veciz ifade ettiler. Borsamız bu geçen 25 yılda çok gelişti, çok önemli bir kurum haline geldi ve beş yıldızlı bir kurum haline geldi. Borsamızın bu gelişmesi aynı zamanda hem ilimiz ekonomisinin hem de ülkemiz ekonomisinin gelişmesinin bir göstergesi. Bu 25 yılda Borsamız Çanakkale’mize çok değerler kazandırdı. Çok etkin bir yapıya kavuştu. Borsamızın Çanakkale’de bir okula sahip olması, yatırımlara öncülük etmesi, ilimizde sosyal sorumluluk projelerini de desteklemesi bizler için ayrı bir övünç kaynağıdır.
Değerli dostum, yol arkadaşım İbrahim Özdemir ve diğer kurucu üyelerimiz ile bugünleri görmekten, kurumumuzun başarılarını izlemekten çok büyük kıvanç duyduk. Ödül töreninde bizlerin onurlandırılmasından çok mutlu olduk. Ayrıca TOBB Başkanımız tarafından şahsıma takdim edilen 25. Yıl özel onur ödülü almam beni ziyadesi ile gururlandırdı. Borsamızın çok daha iyi noktalara, daha nice 25 yıllara ulaşmasını temenni ediyorum. Bugünlere gelmemizde emeği olan tüm üyelerimize, işadamlarımıza, dostlarımıza teşekkür ediyorum”
dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir