Boşa dökme buraya dök!

09 Haziran 2015

ÇAKAB tarafından yürütülen çalışmalar ve vatandaşların duyarlılıkları sonucunda Çanakkale Belediyesi, geri dönüşüm kutuları ile sokak hayvanları için kulübeler aldı. Çanakkale Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirilen kedi ve köpek kulübeleri ile birlikte can dostları yeni ‘evlerine’ kavuşmuş oldu.
Attıklarınız Mamaya Dönüşüyor
Bu çalışmanın yanı sıra Çanakkale Belediyesi, ekolojik değerlerin korunarak atıkların geri dönüşümü konusundaki çalışmaları kapsamında oldukça verimli olabilecek bir çalışmayı hayata geçirdi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinliklerinde tanıtımı yapılan Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm Kutuları, kordonboyu ve Yeni Kordon’a konuldu. Güneş enerjisi ile çalışan bu makinelere atılan atıklar, sokak hayvanlarına mama ve su olarak geri dönüyor.
Peki bu makineler nasıl çalışıyor?
Önceden ayarı yapılan bu makinelere, teneke kutu, pet şişe, karton kutu, şampuan veya deterjan kutusu gibi atıklarınızı attığınızda köpek ve kedilerin rahatlıkla uzanabileceği hazneye mama dökülüyor. Aynı zamanda cam ya da pet şişelerinizde kalan içme suyunu yine bu makinelere döktüğünüzde diğer bir hazneye de su doluyor. Böylelikle, hem atıklarınızı geri dönüşüme kazandırmış hem de sokak hayvanlarına yiyecek sağlamış oluyorsunuz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir