Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Boyalı 23 Nisan Kutladık Biz

Boyalı 23 Nisan Kutladık Biz

Bugüne uyandığımda içimde kelebekler uçuyordu. Çocuk gibi heyecanlı ve biraz da şımarıktım. Ne de olsa bugün 23 Nisan’dı. Evrendeki tüm çocuklara adanmış tek bayramdı. Bende büyüdüğümü unutup erkenden uyandım bayrağımızı balkonun en görünür yerine astım. Hazır baharın da en güzel, en güneşli zamanlarını yaşıyorken rengarenk giyindim. İçimden ”23 Nisan kutlu olsuuuun!” şarkısını mırıldanarak yola koyuldum. Koza Gençlik Derneği – Aktif Tırtıllar proje ekibi ve tıytıylarıyla Çanakkale Belediyesi’nin düzenlediği Tahta At Çocuk Şenliği’ne katıldık. Proje boyunca çocuklarımızın yaptığı pek çok çalışmayı sergilerken, ziyarete gelen tüm çocuklarla çeşitli aktiviteler düzenledik. Hep beraber oyunlar oynadık, resim çizdik, ip atladık. En çok ilgi çeken faaliyetimiz ise yüz boyamaydı. Tüm anneler çocuklarının biraz daha eğlenebilmesi için yarış halindeydi. Standımızı ziyaret eden tüm çocukların yüzlerini hayal ettikleri kahramanlara boyadık. Artık bizim bir sürü prensesimiz, bir sürü kediciğimiz, bir sürü kelebeğimiz ve bir sürü değişik kahramanımız oldu! Tüm bu faaliyetlerle beraber ebeveynlere proje hakkında detaylı bilgi verdik. Günün sonunda anladım ki sabahki halimden bir haber, yorgun ve enerjimin sonuna gelmiştim. Meğer çocuk olmak yaşam enerjisinin hiç bitmek tükenmek bilmediği bir şeymiş. Ben büyümüşüm!

Velhasıl çok renkli, çok boyalı ve çok eğlenceli bir 23 Nisan geçirdik. Çanakkale Belediyesi’ne şenlik için teşekkürlerimizi borç bilir devamının gelmesini dileriz. Aktif tırtıllar ekibine ve tüm tıytıylarımıza teşekkür ederiz! Çocuk gelinlerin ve çocuk işçilerin olmadığı nice 23 Nisan’larımız olsun!

Seda Başok

Filtreler:

Yorumlar

Dogancan Cetin (24/04/2012 19:32)

Harika yazmışsın eline sağlık Sedacım :)

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir