Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bozcaada Açıklarında Meydana Gelen Gemi Kazası

Bozcaada Açıklarında Meydana Gelen Gemi Kazası

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesi açıklarında yabancı bayraklı iki yük gemisi çarpıştı. Ölen ve yaralanan olmayan kazada Ukrayna bayraklı “Anapris 2” isimli gemide hasar oluştu.

Edinilen bilgiye göre, Bozcaada açıklarında seyreden Ukrayna bayraklı “Anapris 2′ ve Panama bayraklı “Emerad 1” isimli iki yük gemisi bilinmeyen bir nedenle çarpıştı. Gemilerin çarpışma sonrası yardım talebinde bulunması üzerine Deniz Trafik İstasyonu yetkilileri bölgeye, Çanakkale’de konuşlandırılan römorkörler ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait botları sevk etti. Bölgeden geçen diğer gemiler de bölgede dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıldı.

Denizcilik Müsteşarlığı yetkilileri, kaza yapan gemilerde ölen ve yaralanan olmadığını belirtirken, gemilerden Ukrayna bayraklı “Anapris 2”de hasar oluştuğunu ve iki geminin de sahile yakın kesime demirlediklerini kaydetti. Kazayla ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor.
İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir