Bozcaada Forum’dan Yeni İmar Planı Hakkında Duyuru!

13 Ocak 2014

Aktif toplantılarına yerel seçim süreci sonlanana kadar ara veren fakat bu süre içerisinde mevcut çalışma gruplarının çalışmalarını sürdürmeye devam ettiği Bozcaada Forum’dan yapılan duyuruda yeni imar planıyla ilgili gelişmelere yer verilerek katılımcı ve destekçilerden revize edilmiş plan ile ilgili bulgu, bilgi, itiraz ve önerilerin paylaşılması istendi.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

11 Temmuz 2013 tarihinde aktif toplantılarına başlayan Bozcaada Forum’un bu süre zarfında özellikle 2 temel konu gündeminde yer almıştır. Kanalizasyon ve Atık Su Sorunu ve Yeni İmar Planı konuları için yoğun çalışmalar düzenlenerek hem ada ölçeğinde hemde yurtiçi ve yurtdışında bu konular hakkında kamuoyu oluşturulmuştur.
Yeni İmar Planı, Bursa Şehir Planlamacıları Odasından temsilcilerin katılımı ile yapılan konferansla Bozcaada halkı doğru olarak bilgilendirilmiştir. Yeni İmar Planı konusundaki endişelerimiz Change.org da yer alan imza kampanyası ile yurt içi ve yurt dışında büyük ses getirmiştir. Ayrıca ilgili mercilerle uzman bir heyet oluşturularak görüşülmüş endişelerimiz yüzyüze dile getirilmiştir. Tüm bu çalışmalarımız sonucunda Yeni İmar Planının onaylanması bir süre ertelenmiş ve revize edilmiştir.
Bozcaada Forum aktif toplantılarına kısa bir süreliğine ara verse de Kanalizasyon ve Atık Su Sorunu ve Yeni İmar Planı konuları hakkındaki gelişmeleri yakından tekip etmeyi sürdürmektedir. Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde askıya çıkış tarihi 26 Aralık 2013 askıdan indirilme tarihi ise 26 Ocak 2014 olan Yeni İmar Planının bir nüshansına ulaşmak için birçok sorunla uğraşmak zorunda kaldık.
İlk incelemelerimize göre, bu revize plan daha önce itiraz ettiğimiz birçok maddeyi aynen barındırmaktadır. Bozcaada Forum Katılımcı ve Destekçilerinden ricamız bu planı inceleyip bulgu, bilgi, itiraz ve önerilerini bizimle paylaşmalarıdır. Bu konu hakkında Mimar, Oda temsilcisi ve Avukat arkadaşlarımızın özellikle bizimle en kısa zamanda irtibata geçmelerini bekliyoruz. Tüm bu ön incelemeler sonucunda atılacak gerekli adımları hep beraber kararlaştıracağız.
Bu duyuruyu lütfen çevrenizdekilere iletiniz.

Bozcaada Forum’un iletişim bilgileri ise şöyle:
Gmail: bozcaadaforum@gmail.com
Twitter: https://twitter.com/ForumBozcaada
Facebook: https://www.facebook.com/pages/Bozcaada-Forum/1414010275487699
Blog: http://bozcaadaforum.blogspot.com/

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir