Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 Kilometre Koşusu, Renkli Görüntülere Sahne Oldu

13 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Bozcaada İlçesi’nde düzenlenen New Banance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 Kilometre Koşusu, renkli görüntülere sahne oldu. Koşulara, her yaş grubundan aralarında yabancılarında bulunduğu toplam 1200 kişi katıldı.

Atletizm Federasyonu Faaliyet Takvimi içinde yeralan, ‘yarıstakvimi.com’ tarafından düzenlenen ve ana sponsorluğunu New Banance’ın yaptığı, Bozcaada Kaymakamlığı ve Bozcaada Belediye Başkanlığı’nın desteklediği 2’inci New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 K Koşusu’na aralarında yapancıların da bulunduğu 1200 kişi katıldı. Koşuya katılımın yüzde 42’sini kadınlar oluşturdu. Yarışın startını Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa Mutay silahıyla havaya ateş ederek verdi. İlçe Jandarma Komutanlığı önünden başlayan koşunun 10 kilometrelik etabına katılanlar, Tuzburun Mevkisi’ne gidip, Cumhuriyet Meydanı’ndaki finiş çizgisine geldi. 21.1 kilometrelik, yarı maraton kapsamındaki koşuya katılanlar, Tuzburun, Ayazma, Sulubahçe, Amerikan Çeşmesi güzergahını takip erekek, Bozcaada turu attı.

Koşuya İstanbul’da yaşayan İngiliz Gladness Cole, Philip West ve Sandra Scotland da katıldı. İstanbul’dan gelen Zehra Levent ise 10 kilometrelik parkurda labrador cinsi ‘Lilu’ isimli köpeği ile koştu. Görme engelli Necdet Turhan ise Ulaş Önal ve Aylin Savcı eşliğinde koştu. İstanbul’dan gelen 37 yaşındaki Caner Odabaş ise koşu için özel olarak hazırlanmış çocuk arabasına bindirdiği 3.5 yaşındaki oğlu Canberk ile koşudaki yerini aldı.

DP’li Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa Mutay, ikincisi düzenlenen Bozcaada Yarı Maratonu ve 10 K Koşusu’na katılımın çok yüksek olmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Bozcaada’nın tanıtımı için bu koşu çok önemliydi. Katılım her yıl giderek artıyor” dedi.

10 kilometre erkekler kategorisinde birinci Aykut Taşdemir, ikinci Ramazan İşmel, üçüncü Sam Cosgrove oldu. Bayanlarda ise birinciliği Nursel Karataş, ikinciliği Bahar Ertürk, üçüncülüğü Marianne Yirmibeşoğlu elde etti. 21.1 kilometrelik Yarı Maraton’da erkeklerde ipi Sabri Kara göğüsleyerek birinci oldu. Kara’nın ardından Kıyasettin Yalçın ile Mehmet Gündem diğer iki sıranın sahibi oldu. Bayanlarda ise Şirin Mine Kılıç birinci, Alesya Dematris ikinci Lütfiye Kaya üçüncü oldu.

Koşunun ardından ilk üçe giren koşuculara madalya, kupa ve çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca yarışmaya katılan ve bitiş çizgisine gelen tüm yarışmacılara da katılımları nedeniyle madalya verildi.

[Kaynak: haberler.com]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir