Bozcaada Yerel Tatlar Festivalinde En Çok Çocuklar Eğlendi…

24 Eylül 2016

Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği (BOZTİD), Bozcaada Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl Uluslararası 7’nci Bozcaada Yerel Tatlar Festivali’ni düzenledi.

Uluslararası 7’nci Bozcaada Yerel Tatlar Festivali açılışına Bozcaada Belediye Başkanı CHP’li Hakan Can Yılmaz, BOZTİD Başkanı Ülke Diler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan çadırlar ve stantlarda saat 14.00’te başlayan yerel tatlar sunumu nedeniyle, iki saat öncesinden uzun kuyruklar oluşmaya başladı.
3
Bozcaadalı kadınların hazırladığı birbirinden lezzetli yemekleri tadan tatilciler, adadaki tatilin keyfini doyasıya yaşadılar. Ayrıca bu yıl festivale çocuklar için animasyon ekibi de geldi. Çocuklar tahta bacak, ayıcıklar ve sihirbazlar ile doyasıya eğlendiler.
5
Öte yandan festivalde; kabak patlıcan döşeme, çiğ dolma, asma yaprağında keçi peyniri, etli sarma, sahan mantı, kulak mantı, kuskuslu kuzu kapama, tavşan yahni, patlıcanlı börek, nohut ekmeği, pişi, mafiş, ada baklavası, üzüm suyu, gelincik şerbeti, koruk suyu gibi yiyecek ve içecekler yer aldı.
2

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir