Bozcaada’da, New Balance Yarı Maratonu ve 10K Koşusu Yapıldı

Bozcaada’da, New Balance Yarı Maratonu ve 10K Koşusu Yapıldı
13 Mayıs 2013

Türkiye’nin üçüncü büyük adası olan Bozcaada’da, 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü yarı maraton ve 10 kilometre mesafeli koşu düzenlendi. Çeşitli yaş gruplarından aralarında yabancıların da bulunduğu, bu yıl üçüncüsü düzenlenen koşularda katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi.

Atletizm Federasyonu Faaliyet Takvimi içinde yer alan, ‘yaristakvimi.com’ tarafından düzenlenen ve ana sponsorluğunu New Banance’ın yaptığı, Bozcaada Kaymakamlığı ve Bozcaada Belediye Başkanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu öncesinde Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan New Balance çadır alanında yarış saatine kadar kısa koşular ve ısınma hareketleri yaparak son hazırlıklarını tamamlayan sporcular 10km ve 21km’lik parkurlarda yarıştılar. İlçe Jandarma Komutanlığı önünden başlayan koşunun 10 kilometrelik etabına katılanlar, Tuzburun Mevkisi’ne gidip, Cumhuriyet Meydanı’ndaki finiş çizgisine gelirken; 21 km’lik yarı maratona katılanlar ise, Tuzburun, Ayazma, Sulubahçe, Amerikan Çeşmesi güzergahını takip ederek, Bozcaada turunu attılar.

10 Kilometre erkekler kategorisinde Ramazan İşmel birinci, Sinan Tatlı ikinci, Atakan Yüksel üçüncü oldu. Kadınlarda ise Aysun Ediş birinci, Marianne Yirmibeşoğlu ikinci, Asu Gültekin üçüncü oldu.

21 km’lik Yarı Maraton’da erkeklerde ipi Yücel Aydın göğüsleyerek birinci oldu. Aydın’ın ardından Erdi Aksu ile Murat Kurtak diğer iki sıranın sahibi oldu. Kadınlarda ise Lütfiye Kaya birinci, Alessia De Matteis ikinci, Sema Buldanlıoğlu üçüncü oldu.

Koşunun ardından ilk üçe giren koşuculara Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle madalya, kupa ve çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca yarışmaya katılan ve bitiş çizgisine gelen tüm yarışmacılara da katılımları nedeniyle madalya verildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir