Bozcaada’da Spor, Müzik, Yaşam Festivali Sona Erdi

Şebnem Göksel
29/06/2015
29 Haziran 2015

Türkiye’nin en çok sevilen ve tercih edilen turizm merkezlerinden biri olan Bozcaada’da, 23-28 Haziran tarihleri arasında Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunda gerçekleşen Mercedes-Benz Go Bozcaada spor, müzik ve yaşam festivali sona erdi.

Görsel Şölen Eşliğinde Kite Sporu

Avrupa’nın en iyi kiteboardcularının yarıştığı şampiyonaya Avrupa’dan 90, Türkiye’den ise 30 sporcu katıldı. IKA’nın en değerli disiplini olarak nitelendirilen Formula Race kategorisinde yapılan yarışlar, 23-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi. Birbirinden güzel renkli görüntülere sahne olan çayır plajında yarışların ardından Ruben Lenten Live Performance ile devam etti. Avrupa’daki ve Türkiye’deki kite tutkunlarının heyecanla izlediği şampiyonada,Kiteboard Avrupa Şampiyonası Erkekler kategorisinde derece alan sporcuların ödüllerini Belediye Başkanı Dr.Hakan Can Yılmaz takdim etti.8.06.2015 Pazar günü ise çayır plajında Kiteboard Avrupa Şampiyonası ve Freestyle Open Şampiyonası akşam saatlerinde gerçekleşen ödül töreni ile sahiplerini buldu.

Müzik Bozcaada’da Yankılandı

Mercedes-Benz Go Bozcaada kapsamında Türk Rock müziğinin efsane grubu Duman, Maximum Kart sponsorluğunda ilk kez adayı ziyaret etti. Duman, Bozcaada Kalesi’nde hayranlarıyla buluşurken,sanatçı Koray Candemir de dillere pelesenk şarkılarıyla sahne aldı. Festivalin DJ kabininde bulunan House esintileriyle İlker Aksungar, Red Bull’un dünyaca ünlü kiteboard atleti ve DJ Ruben Lenten extreme melodileriyle katılımcıları coşturdu. Sporun ve müziğin tadının sonuna kadar çıkarıldığı bu mükemmel Mercedes-Benz Go Bozcaada Festivali sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir