Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Bremen Mızıkacıları” Tiyatro Oyunu Çocuklarla Buluştu

“Bremen Mızıkacıları” Tiyatro Oyunu Çocuklarla Buluştu

Çanakkale Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında 15 Şubat 2014 Cumartesi tarihinde sahnelenen “Bremen Mızıkacıları” adlı tiyatro oyunu çocuklarla buluştu. 90.Yıl Gösteri Merkezi’nde, Tiyatro Troya tarafından, 11:00 ve 13:00 saatleri olmak üzere iki seans sahnelenen oyuna minik tiyatro severlerin ilgisi büyüktü.

Grimm Kardeşler’in masalından uyarlanan oyunda, hayvan dostlarımıza karşı sergilediğimiz davranışlar ve hayvanların bundan nasıl etkilendiği anlatılıyor. Yaşlandıkları için işe yaramaz düşüncesiyle evlerinden kovulan eşek, horoz, kedi ve köpek bir orkestra kurarlar ancak bir türlü birlikte çalmayı beceremezler. Bunun için bir orkestra şefine ihtiyaçları vardır ve bu şef yalnızlıktan sıkılmış kendine arkadaş arayan bir insandan başkası değildir. Oyunun sonunda kurdukları muhteşem orkestrayla birlikte çocuklardan büyük alkış alan Bremen Mızıkacıları hayvanlara nasıl davranmamız gerektiğini, insanların hayvanlarla çok güzel dostluklar kurabileceğini gösterdi.

Oyunun bitiminde sahnede oyuncularla fotoğraf çektiren çocuklar “Bremen Mızıkacıları” ile keyifli bir gün geçirdi.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir