Britanya Milletler Topluluğu Harp Mezarlıkları Komisyonu’ndan Vali Çınar’a Ziyaret

Britanya Milletler Topluluğu Harp Mezarlıkları Komisyonu’ndan Vali Çınar’a Ziyaret
07 Kasım 2013

Britanya Milletler Topluluğu Harp Mezarlıkları Komisyonu Türkiye Bölge Müdürü David Bennett ve Türkiye Bölge Yöneticisi Burak Gündoğan Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret etti.

Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında yaşamlarını yitiren Britanya Milletler Topluluğuna bağlı ülke askerlerinin mezar ve anıtlarının kurulması, bakım ve onarımının yapılması amacıyla kurulmuş bir topluluk olduğunu dile getiren Burak Gündoğan, Çanakkale Valiliği önderliği ve yönetiminde şehrin önemli kurum ve kuruluşlarının 2015 yılında gerçekleştirilecek 100. Yıl törenleri ile ilgili yaptıkları çalışma ve organizasyonları yakından takip etmekte; bizlerde bu önemli organizasyon için elimizdeki tüm imkanları kullanarak var gücümüz ile çalışacaklarını dile getirdi.
Vali Ahmet Çınar ziyaret için teşekkür etti ve Çanakkale Deniz Savaşlarının 100. Yıldönümüne yaklaştığımız bugünlerde daha sıkı işbirliği içinde çalışacaklarını dile getirdi.

Ziyaretin ardından Britanya Milletler Topluluğu Harp Mezarlıkları Komisyonu Türkiye Bölge Müdürü David Bennett ve Türkiye Bölge Yöneticisi Burak Gündoğan Vali Ahmet Çınar’ın makamından ayrıldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir