Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Bu Yarışta Sonuncu Olan Ödülü Kazandı

Bu Yarışta Sonuncu Olan Ödülü Kazandı

Çanakkale?de Rotaract Kulübü’nün düzenlediği “1. Dostluk ve Barış En Yavaş Bisiklet Kullanma Yarışması? nefes kesti. 60 yarışmacı 100 metre mesafedeki parkurda sonuncu olabilmek için ellerinden gelen çabayı gösterdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bisiklet Antrenörü Süleyman Coşar, düzenlenen yarışmanın asıl amacının Türkiye?de yaşanan trafik kazalarına dikkat çekmek olduğunu belirterek, ?İnsanlarımızın hızlı değil de, biraz daha yavaş araç kullanmalarını istiyoruz. Bu yüzden bir mesaj vermek için en yavaş bisiklet kullanma yarışmasını düzenledik. Ağabeylerimiz ve ablalarımızın trafikte bisikletleri ile seyredenlere gerekli dikkati göstermelerini istiyoruz? dedi.

Minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 60 kişinin katıldığı yarışma ise neşeli anların yaşanmasına sebep oldu. Diğer yapılan yarışmaların aksine bu yarışmada sonuncu olanların ödül kazanacak olması sebebiyle yarışmacılar finiş çizgisine en son varabilmek için büyük çaba sarfetti. Bisikletlerinin üzerinde ayakları yere değemeden en uzun şekilde kalıp finiş çizgisine ulaşmaya çalışan yarışmacılar zaman zaman rüzgarın da etkisi ile zor anlar yaşadı. Yarışmacılar her zaman birinci olmak için yarışmalara katıldıklarını belirterek, ? Bu yarışma ise bize çok ilginç geldi. Çünkü burada sonuncu olabilmek için yarışıyoruz? dedi.

Yarışma sonunda Miniklerde Göktuğ Arslan, Yıldız Erkeklerde Cengiz Özkan, Genç Erkeklerde Muraf Çiftçi ve Yıldız Bayanlarda da İlkay Polat sonuncu oldu. Yarışmada 70 yaşındaki Kayhan Yantıra ise gençlerin arasında dikkat çekti. Yarışma sonunda dereceye girenlere törenle ödülleri verildi.

İHAYorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir