Victor Ananias, Adatepebaşı Köyü’nde Anıldı

07 Mart 2012

Geçen yıl 3 Mart’ta Bodrum Bitez’de hayatını kaybeden Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Kurucusu Victor Ananias, ölümünün birinci yılında Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Adatepebaşı köyündeki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde anıldı.

Adatepebaşı köylüleri ve Victor Ananias’ın arkadaşları, etkinlik kapsamında yaktıkları ateşle hayır yemeği pişirdi. Etkinliğe katılanlara; nohut, bulgur pilavı, çorba, sebze türlüsü, salata ve un helvası ikram edildi. Yaşamı boyunca Türkiye’de ve dünyada ekolojik tarımın yaygınlaşması için çaba gösteren Victor Ananias’ın yaşama bakış açısı ve buğday hareketine nasıl başladığını kendi ağzından anlattığı CD’lerin dağıtıldığı etkinlikte, Ananias’ın fotoğrafları da sergilendi.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Güneşin Oya Aydemir, Victor Ananias’ı anmak için bir araya geldiklerini belirterek, “Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi binasını Victor tasarladı ve Buğday Derneği ekibi ile çalışmalarını burada yürüttü. Onun aramızdan ayrılması çok zor oldu. Fakat biz, ‘Onun attığı tohumları yeşerteceğiz’ dedik. O kadar çok işe başlamıştı ki, şu anda onun başlattığı işlere devam ediyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir