Bülent Turan: “Hayır Diyorlarsa, Evet Denmelidir”

02 Şubat 2017

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ başkanlığında toplanan haftalık il yönetim kurulu toplantısına bu hafta Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuk oldu. Toplantıda olası referandum çalışmaları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Grup Başkanvekili Turan, il yönetim kuruluna anayasa değişikliği hakkında teknik bilgiler verirken; il yönetim kurulu üyeleri de, değişiklik paketi ile ilgili olarak Bülent Turan’a süreç hakkında hukuki yönden bazı sorular yöneltti. İl Başkanı Yeşim Karadağ toplantıda yaptığı konuşmada, referandum ile ilgili olarak çalışmalara başladıklarını belirterek, seçime en iyi hazırlanan partinin Adalet ve Kalkınma Partisi olduğunu dile getirdi. Karadağ toplantıda yaptığı konuşmada; “Referandumdan evet oyu çıkması için var gücümüzle çalışacağız, sıkılmadık el çalınmadık kapı bırakmayacağız. Burada söz konusu bir parti meselesi değil, memleket meselesidir. Değişe değişe yamalı bohçaya dönen 1982 Anayasamızda Türk siyasi tarihinin en kapsamlı değişikliğini yaparak, anayasamızı ülkemiz için daha işler bir hale getireceğiz. Bu konuda vekillerimiz üstlerine düşen görevi yaptılar, artık söz de karar da milletimizindir. Milletimiz ne diyorsa o bizim başımızın tacıdır” ifadelerine yer verdi.

Toplantıya konuk olan Grup Başkanvekili Turan ise; “Anayasa değişikliği ile ilgili olarak biz üstümüze düşeni yaptık ama yeter mi? Yetmez. AK Partili vekiller olarak seçim bölgelerimize dağılıp değişikliği halkımıza anlatmak için teşkilat mensuplarımız nereye derse oraya gideceğiz, vatandaşlarımıza doğru bilgi neyse onu anlatacağız. İnsanlarımız değişiklik ile ilgili olarak çok fazla teknik bilgiye sahip değil, Bakıyorsunuz CHP Hayır diyor. Neden hayır diyorsunuz diye sorulduğunda biz başkanlığa karşıyız diyor. HDP Hayır diyor, PKK Hayır diyor, FETÖ Hayır diyor. Emin olun her şey bir kenara, bunlar bu değişikliğe hayır diyorsa kesinlikle bu değişikliğe evet denmelidir” diyerek, anayasa değişikliği ve referandum süreci hakkında bilgiler verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir