Bülent Turan da mazbatasını aldı

19 Haziran 2015

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti’den (AKP) Çanakkale milletvekili seçilen Av. Bülent Turan, bugün mazbatasını alarak göreve başladı.
Yüksek Seçim Kurulu’nun kesin sonuçları açıklamasının ardından Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan İl Seçim Kurulu’na giderek mazbatasını aldı. Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Erdener Can, Ak Parti Çanakkale İl yönetimi ve üyelerinden oluşan grupla İl Seçim Kuruluna gelen Turan için adliyede mazbata töreni yapıldı. Törene Bülent Turan’ın babası Sadettin Turan da katıldı.
Mazbatasını alan Turan, adliye çıkışında yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet tarihimizin en önemli seçimlerinden birini daha geride bıraktık. Her gün Allah’a Dua ediyoruz. Diyoruz ki yarabbi aldığın işlerin hakkını vermemizi nasip et. Bu topraklara layık olmak bu emanete sahip çıkmak en büyük iddiamız ve derdimiz. Seçimleri geride bıraktık, bir taahhüdümüz vardı iki aylık kampanya döneminde sırtımız akmayacak tek damla ter kalmayacak demiştik dönüp arkaya baktığımız da gönlümüz rahat görevimizi yaptık. Gayret ettik tüm teşkilatlarınızla beraber çalıştık yüzde 41 gibi hiç partiye nasip olamayan bir oyu 4. dönem tekrar alma imkanı bulduk. Bu konuda milletimize müteşekkiriz. Ne kadar teşekkür etsek milletimize karşı borcumuzu ödemiş olmayız yüzde 41 bir başka partiye 4. Dönem nasip olmamıştır. 13 yıl boyunca iş yaparken yanlış yaptığımız eksik yaptığımız olmuştur 13 yıl kolay bir zaman değil bu zamanın bitimine geldiğimizde tekrar Türkiye’de tartışmasız Ak parti birinci olması tartışmasız koalisyonun baş mimarı olması yüzde 41 gibi bir oy alması en yakın partiye yüzde 16 gibi bir fark atmış olması bu başarıyı gösteriyor” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir