‘Büroda Zaman Yönetimi’ Projesi ile Avusturya ve Hollanda’da Staj Yapacaklar

13 Haziran 2015

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Büroda Zaman Yönetimi” konulu proje kapsamında Avusturya ve Hollanda’ya gidecek olan okul yöneticisi, öğretmen ve öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’i, 12 Haziran 2015 Cuma günü makamında ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş’e, proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Birgül Uyar Sarı; Avusturya ve Hollanda’nın ortak olduğu proje katılan öğretmenlerin 2 ülkede 15 gün sürecek olan eğitimlere katılacağını belirterek: “Okulumuz tarafından hazırlanan ‘Büroda Zaman Yönetimi’ konulu proje, AB desteği almaya hak kazandı. Büro Yönetimi Alanı 10. ve 11. sınıf öğrencilerinden toplam 30 kişi 14 -28 Haziran tarihlerinde Avusturya ve Hollanda’da 15’er gün sürecek staj imkânına sahip olacak. Türkiye Ulusal Ajansı’nın 2014 yılı IPA Projesi kapsamında kabul edilen projesi AB hibe destekli. ‘Büroda Zaman Yönetimi” adlı projeyle Çanakkale Merkez Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büro Yönetimi Alanı 10. ve 11. sınıf öğrencileri 15 gün sürecek staj uygulamalarıyla Avusturya ve Hollanda’da alanlarıyla ilgili yeni yöntem ve teknikler öğrenecek” dedi.

Proje Koordinatörü Derya Büyükaksoy “Bu proje ile 10. ve 11. Sınıf Büro Yönetimi Alan öğrencilerinin, zaman planlaması yapmayı öğrenerek büro yönetimi konusundaki sorumluluklarını belirlenen zaman içerisinde yerine getirme becerisine sahip olmalarını amaçladıklarını” ifade etti. Derya Büyükaksoy sözlerini şöyle sürdürdü:

“Projeyle 30 öğrencilerinin staj imkânı yanında, farklı ülkeleri ve kültürleri de tanıma imkânı bulacağını, bu proje ile kurumlarının da kapasitesinin artacağını ifade etti. Gidecekleri bu 2 ülkede kazanılan bilgi, birikim ve deneyimlerin, öğrencilerine ve gidecek olan alan öğretmenlerine çok büyük ufuklar açacak.”

Öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, ziyaretleri için öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek; “Mezun olduğunuz okul hiç önemli değil. Gelecekteki başarınız tamamen sizin girişimciliğinize, iletişim becerilerinize ve kendinizi geliştirmenizi bağlı. İnşallah ileride hayal ettiğiniz meslekleri yapacaksınız.” dedi.

[canakkale.meb.gov.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir