Büyükbaş Hayvanlarda Küpeleme, Kayıt ve Tanımlama İşine Dair Sözleşme İmzalandı

30 Ocak 2013

Çanakkale’de, sığır cinsi hayvanların küpeleme, kayıt ve tanımlama işlemlerinin yetkisinin devredilmesi işini 2013 yılında yürütecek olan yüklenici belirlendi.

Sığır cinsi hayvanların küpeleme, kayıt ve tanımlama işlemlerinin yetkisinin devredilmesi işini 2013 yılında yürütecek olan yükleniciyi tespit etmek amacıyla kurulan komisyon 25/01/2013 tarihinde, saat 19:00’da toplanarak süresi içerinde müracaat eden 3 teklifi değerlendirdi. Geçerli olan her 3 tekliften 5,50 TL fiyat ile en düşük teklifi veren Çanakkale ve Çevre Köyleri Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği (TAR-KOOP) ile sözleşme imzalanmasına karar verildi.

28/01/2013 tarihinde, yıl sonuna kadar geçerli olmak kaydı ile “İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Çanakkale ve Çevre Köyleri Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği (TAR-KOOP)” arasında 2013 yılında sığır cinsi hayvanların küpeleme, kayıt ve tanımlama işlemlerinin yapılması işine dair sözleşme imzalandı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş sözleşme imza töreninde yaptığı konuşmada:
“Yapılan sözleşme ile küpeleme ve kayıt çalışmalarının düzenli ve sözleşmeye bağlı kalarak başarılı bir şekilde yürütüleceği konusunda hiç şüphesi olmadığını belirterek, hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulundu. Bu zamana kadar büyükbaş hayvanların küpelenmesi ve kayıt altına alınmasında Çanakkale’nin başarılı bir il olduğunu, yapılan sözleşme gereği kurulacak olan 24 adet ekip, gerekli teknik altyapısı ile ilin tamamını kapsayacak şekilde küpeleme ve kayıt işlemlerini yürüteceğini, Bakanlığımızca uygulanan hayvancılık desteklemelerinde hiçbir çiftçimizin mağduriyet yaşamayacağı tedbirler noktasında gerekli denetimlerin İl Müdürlüğümüzce yapılacağını, 20 günlük sürelere dikkat edilerek köy programlarının uygulanması gerektiğini” söyledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir