Buz Pisti, Kay kay…Burada Her şey Var…

Buz Pisti, Kay kay…Burada Her şey Var…
24 Kasım 2016

Çanakkale Belediyesinin projelerinden birisi olan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Park, yaklaşık 11 bin metrekarelik bir alanda bulunuyor.
2
Çanakkale Merkez Esenler Mahallesi Özgürlük Caddesi üzerinde bulunan 771 ada 258 parselde 11,347 m² alana projelendirilen Sağlıklı Yaşam Parkı, açık ve kapalı alan düzenlemeleri ile kent geneline hitap eden bir spor alanı olmaya hazırlanıyor. Açık sahalara hizmet eden ve toplamda 953 m²kapalı alana sahip olacak projede; sentetik buz pisti, kay-kay platformu, basket-voleybol sahası, tenis kortu, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, yetişkin, çocuk ve engelli spor alanları bulunacak.
3
Buz Pisti Yarı Kapalı Alanda Bulunacak

Sağlıklı Yaşam Parkı’nda genel olarak spor alanları açık olarak hazırlanırken, sentetik buz pisti üzerine yarı kapalı asma germe sistemi kullanılacak. Bu sistem ile vatandaşların olumsuz hava koşullarından etkilenmesinin önüne geçilmesi planlanıyor. 352 m² alanda bulunan Hizmet binasında ise kafeterya mekanı, soyunma odaları ve idari ofisler yer alacak. Ayrıca 1. kat içerisinde fitness salonu, dinlenme alanı ve soyunma odaları bulunacak.
1
Öte yandan projede yer alan bina içindeki dekorasyon ve peyzaj alanlarındaki düzenlemelerin devam ettiğini belirten Çanakkale Belediyesi yetkilileri, Sağlıklı Yaşam Parkının kısa bir süre sonra açılacağını duyurdu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir