ÇAFAD, Dans Tiyatrosu ile Sahnedeydi

28 Mayıs 2015

ÇAFAD yıl boyunca hazırlandığı gösterisi “16. Damla Bu Toprağın Çocukları” isimli dans tiyatrosu ile 7’den 70’e sahnedeydi.

Çanakkale Belediyesi desteği ile 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde izleyici ile buluşan ÇAFAD dansçıları, çeşitli yörelerden hazırladıkları dans gösterileri ile izleyenlere etkileyici bir gösteri sundu. Çanakkale Savaşları’nın 100. yıldönümü kapsamında hazırlanan gösteride Çanakkale Savaşları’nın hüznü, dansın etkileyici dile ile anlatıldı.

Her yaştan dansçının yer aldığı “Bu Toprağın Çocukları”nda özellikle minik dansçılar başarılı performansları ile büyük alkış aldı. İki saat boyunca aralıksız devam eden gösteride dansçılar olağan üstü performans sergiledi ve gösterinin sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı.

Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek gösteriyi izleyenler arasındaydı. Gösteri sonunda ÇAFAD Başkanı Selim Yazan’a çiçek takdim eden Şimşek gösterinin kendisini çok duygulandırdığını ifade etti ve tüm dansçıları çok başarılı bulduğunu belirtti. İzleyenlere güzel bir gösteri sunmanın mutluluğunu yaşayan Yazan, desteklerinden dolayı Çanakkale Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir