Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden Rektör Ali Akdemir’e Ziyaret

24 Şubat 2009

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çanakkale Şube Başkanı Dr. Ersin Gin ve Başkan Yardımcısı Yüksel Özdemir, “Deniz Yıldızı Projesi” ne mensup 14 öğrenci ile ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’i makamında ziyaret etti.

ÇYDD tarafından Türkiye’de yaklaşık 10 yıldır uygulanan “Deniz Yıldızı Projesi” nin amacının, ileriye yönelik, özgüveni gelişmiş, bilgi birikimiyle donanmış akademik bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak olduğunu söyleyen ÇYDD Başkanı Dr. Ersin Gin, Çanakkale Şubesi olarak 3 senedir yürüttükleri bu projede şu an 40 öğrenciyle birlikte çalıştıklarını ve “Deniz Yıldızı Projesi”nin düsturunun “Bilgiyi yaşayarak ve uygulayarak öğrenmek” olduğunu sözlerine ekledi.

Kendisini ziyarete gelen öğrencilerle proje hakkında sohbet eden Rektör Ali Akdemir ise bu tarz projelerin hayata geçirilmesinin öğrencilerin kariyerleri için iyi birer fırsat olduğuna değinerek, 20. yılını dolduran ÇYDD gibi köklü bir sivil toplum kuruluşuyla ortak çalışma içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir