ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen: “İnşaat Sektöründen Sonra Otomotiv Sektöründe de İşler Yolunda”

ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen: “İnşaat Sektöründen Sonra Otomotiv Sektöründe de İşler Yolunda”
29 Eylül 2010

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD) Başkanı Hikmet Sezen, Avrupa’yı rehin alan küresel krizi hafif şekilde atlatan Türkiye?nin, inşaat sektörünün ardından otomotiv sektörünün de yüzünün güldüğünü söyledi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD) Başkanı Hikmet Sezen, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan Temmuz ayı veri açıklamasında 74 bin 85 taşıtın trafiğe kaydının yapıldığı belirterek, ?Aynı istatistikte ilk sırayı yüzde 48 pay ve 35 bin 594 adet ile otomobilin yer alıyor. Bunu yüzde 23,3 pay ve 17 bin 297 adet ile motosiklet, yüzde 21,9 pay ve 16 bin 193 adet satışla kamyonet, yüzde 2,8 pay ve 2 bin 83 adetle traktör izliyor. Öte yandan Temmuz ayında trafiğe kaydolan araçların yüzde 4 pay ve 2 bin 918 adedini ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşiyor? dedi. İş adamları olarak ülkenin geleceğinin çok parlak olduğunu anımsatan Sezen, inşaat sektörünün ardından otomotivde de yüzlerin güldüğünü görmenin kendisine ve dernek üyelerine gelecek için ilham kaynağı olduğunu kaydetti.

Açıklanan rakamların söylediklerini teyit ettiğini vurgulayan ÇAGİAD Başkanı Sezen, trafiğe kaydı yapılan motorlu taşıt sayısının Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 9,9 arttığını da ifade ederek, ?Trafiğe kaydı yapılan motorlu taşıt sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47,5 yükselirken, trafiğe kaydı yapılan motorlu taşıt sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47,5 artmış durumda. 2010 Ocak – Temmuz döneminde trafikteki toplam taşıt sayısının 408 bin 28 adet olması otomotiv sektörünün iyi durumda olduğunu kanıtı? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir