Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, Üniversite Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, Üniversite Öğrencileri ile Bir Araya Geldi

Çanakkale Girişimci İşadamları Derneği (ÇAGİAD) Başkanı Hikmet Sezen, Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu’nun davetlisi olarak katıldığı etkinlikte öğrencilere “İş Yerinde Başarılı Olmak” konulu seminer verdi.

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Halkla İlişkiler Topluluğu Akademik Danışmanı ve Öğretim Görevlisi Gökhan Bayram, girişimci Hikmet Sezen’in hem iş ve girişimler, hem de STK yöneticiliği anlamında önemli başarılar elde ettiğini söyledi. Gökhan Bayram, “Bu sebeple pratikten bir kişi olarak öğrencilerimizin kendilerinin deneyimlerinden faydalanması amacıyla bu programı tertipledik” dedi.

Ardından konuşmaya başlayan Sezen, hayat hikayesini anlattı. Tezgahtarlıktan ve pazarlamacılıktan gelen öyküyü öğrenciler dikkatle dinledi. Başkan Sezen, öğrencilere özellikle öğrencilikleri esnasında çalışmalarını ve yapılabilirlerse yurt dışına çıkmalarını önerdi. Öğrencilikte çalışmanın deneyim, pratik ve avantaj sağladığını belirten ÇAGİAD Başkanı Sezen, “İşe başvurduğunuzda muhakkak özenli giyinin ve özenli konuşun. Ücret isterken çok yüksekten başlamayın. Bu sebeple çok iş kaybeden görmekteyim. Disiplinli, merhametli ve dürüst olun. Ülkenizle ve geçmişinizle gurur duyun. Okurken kitap okumaya özen gösterin. Çeşitli şeylere zaman ayrılabiliyorsa buna da muhakkak ayrılabilir. Türk gibi başlayın ama Alman gibi bitirin. Her zaman bir programınız ve hedefleriniz olsun. Farklılaşmaya diğerlerine benzememeye çalışın” dedi.

Hikmet Sezen tarafından verilen seminer, öğrencilerin soruları ile son buldu.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir