ÇAGİAD Cumartesi Kahvaltı Programı Devam Ediyor

ÇAGİAD Cumartesi Kahvaltı Programı Devam Ediyor
22 Aralık 2013

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD) geleneksel hale getirdiği ‘Cumartesi Kahvaltıları’ ile hem üyelerini kaynaştırıyor hem de ‘ortak girişimler’ için fırsatlar arıyor. Bu haftaki cumartesi kahvaltısı konuğu Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Çanakkale İli Koordinatörü Recai Başaran oldu.

ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, son 6 yıldır kahvaltı programlarına devam ettiklerini ve bu kahvaltılardan üyelerin ciddi verim aldıklarını ve GMKA’nın üyelere bilgilendirme eğitimlerini talep ettiklerini ve bu konuda işadamlarının gerekli olan desteklerden nasıl yararlanacaklarını öğrenme fırsatı olduğunu söyledi.

GMKA Çanakkale İli Koordinatörü Recai Başaran da konuşmasında kalkınma ajansının yapısından, 2015 yılı hazırlıklarından söz etti. 2015 yılında Çanakkale’ye çok turist beklediklerini, 5 yıldızı otel, kültür sarayları, havaalanın büyütülmesi gibi ihtiyaçların olduğunu söyleyen Başaran, GMKA’nın yurt dışı desteklerinden özellikle turizm ve tarım fuarlarının yakın zamanda Almanya ve Dubai’de olacağını ve özellikle teknoloji projelerini desteklediklerini belirtti. Çanakkale’nin 2. Bölge olarak destek aldığını hatırlatan Başaran, 50 milyon dolar üzeri ürüne devletin ciddi teşviklerde bulunduğunu söyledi. Değişik sektörlere nasıl destek verdikleri konusunda ÇAGİAD üyelerini bilgilendiren GMKA Çanakkale İli Koordinatörü Recai Başaran üyelerin sorularını da yanıtladı.

Çekilen hatıra fotoğrafından sonra kahvaltı programı sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir