ÇAGİAD Üyeleri Cumartesi Kahvaltısında Bir Araya Geldi

ÇAGİAD Üyeleri Cumartesi Kahvaltısında Bir Araya Geldi
17 Aralık 2013

Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD) geleneksel hale getirdiği ‘Cumartesi Kahvaltıları’ ile hem üyelerini kaynaştırıyor hem de ‘ortak girişimler’ için fırsatlar arıyor. Bu haftaki cumartesi kahvaltısı konuğu KOSGEB Çanakkale Müdürü Erdoğan Yüksel oldu.

Kahvaltıda bir konuşma yapan ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, KOSGEB’in desteklerini üyelerine anlatmaları gerektiğini, KOSGEB’le İşbirliği yapılması gerektiğini, beraber eğitim seminerleri düzenlenebileceğini söyledi. Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) önemine değinen Sezen, TUSKON vesilesiyle Çanakkale’ye gelen heyetlerden ve STK’lara yurtdışındaki toplumların daha fazla ilgi göstermesinden, insanların tek tek yapamadıklarını beraber el birliğiyle yapabileceğinden söz etti.

KOSGEB Çanakkale Müdürü Erdoğan Yüksel de konuşmasında şirketlere hizmet amacıyla Çanakkale şubesini açtıklarını belirterek istemelerine rağmen tarım, eğitim, sağlık, eğlence, spor, balıkçılık gibi bazı sektörlere hizmet veremediklerinden söz etti. Çanakkale’de çok geç açıldıklarını ve Çanakkale’nin sanayi şehri olmadığı için yapılması gereken şeyleri tam anlamıyla yapamadıklarını söyleyen Yüksel, talep olduğu takdirde KOSGEB olarak ilçeler dahil her yere gidip tanıtıp yaptıklarını belirtti.

Çekilen hatıra fotoğrafından sonra kahvaltı programı sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir