ÇAGİAD’tan 101 Öğrenciye Burs

29 Temmuz 2011

Çanakkale Girişimci İş Adamları ve Sanayicileri Derneği (ÇAGİAD), Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile yaptığı işbirliğiyle bu yıl 101 ÇOMÜ öğrencisine burs verecek.

“ÇAGİAD Bursu” olarak adlandırılan burs, ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Ataşoğlu ile ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen arasında gerçekleştirilen imza töreniyle resmiyet kazandı. ÇAGİAD üyelerinin de hazır bulunduğu imza töreninde konuşan ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen, üniversitenin kentin gözbebeği olduğunu söyleyerek “ÇAGİAD iş adamları olarak üniversiteyle ilgili reel projelere imza atalım istedik. ÇOMÜ her geçen gün marka değerini yükselten bir üniversite haline gelmektedir. ÇOMÜ’nün marka değeri arttıkça doğal olarak Çanakkale’nin de marka değeri artacaktır. ÇOMÜ’nün tercih edilir bir üniversite olması için akademisyenlerimizin yanı sıra biz de katkı sunalım istedik. Sadece şu an imzalanan burs protokolü ile değil bundan sonra yapılacak diğer projelerle de ÇOMÜ ile güzel projelere imza atacağız. Bu katkının ÇTSO ve ÇAGİAD ile sınırlı kalmamasını istiyoruz. Çanakkale’deki iş dünyasının diğer temsilcilerinin, sanayi kuruluşlarının ve sivil toplum kuruluşlarının da bu tarz projelerde daha fazla rol üstlenmesini ve üniversitenin gelişimine katkı sunmasını arzu ediyoruz” dedi.
ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Ataşoğlu ise geleceğe olan en büyük yatırımın insana dolayısıyla eğitime yapılan yatırım olduğunu söyleyerek bu tür kampanyaların kentteki diğer iş adamlarına ve hayırseverlere örnek olmasını dilediğini belirtti. CTSO’dan sonra ÇAGİAD’ın da öğrencilere burs desteği vermesinin üniversite ve kent adına mutluluk verici olduğunu söyleyen Ataşoğlu, ÇOMÜ’nün 2 bin çalışanı 30 bin öğrencisiyle şehrin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatına en büyük katkıyı sağlayan kurumu olduğunu aktardı. Prof. Ataşoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemizin büyümesi, daha geniş alanlara hitap etmesi hiç şüphesiz şehrimizin gelişmesini sağlayacaktır. Bu bağlamda üniversiteye yapılan destekler hayati önem taşıyor. Bundan sonraki temennimiz şehrimizdeki hayırseverlerin üniversitemize olan yardımlarını devam ettirmeleri ve bu kampanyanın daha da büyümesi. Bu konuda öncü olan STK’ların diğerlerine motivasyon kaynağı olmasını diliyoruz.”

Prof. Dr. Cengiz Ataşoğlu’nun, Hikmet Sezen’e teşekkür plaketi takdim etmesinin ardından imza töreni son buldu. Yılda 10 ay ve her bir öğrenci için aylık 250 TL olan “ÇAGİAD Bursu”nun yıllık değerinin 252.500 TL olacağı öğrenildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir