ÇAGİAD’tan ÇOMÜ Öğrencilerine Burs Yardımı

02 Ekim 2012

Çanakkale’nin en büyük eğitim gönüllüsü ÇAGİAD, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerine 301 bin 500 TL’lik karşılıksız burs olanağı sağladı.

ÇAGİAD tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerine burs verilmesiyle ilgili protokol Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ve ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen tarafından imzalandı.

Bağış protokolünün imza töreninde konuşan ÇAGİAD Başkanı Hikmet Sezen ÇAGİAD olarak hedeflerinin Çanakkale için projeler üretmek olduğunu belirterek; “ÇAGİAD olarak bir ilkemiz var. Çanakkale’de laf üretmeyeceğiz. Bir işadamı örgütünü, yalnızca yemek düzenleyen, geziler tertip eden bir dostlar kulübü görüntüsünden uzak tutacağız. Bunun yerine bir yandan somut projeler üreteceğiz. Üyelerimizin vizyonlarının gelişmesinde öncülük edeceğiz. Bir arada iş geliştirme anlayışını Çanakkale’de hakim kılacağız. Öte yandan iş yaptığımız, karnımızı doyurduğumuz ilimizde yararlı işler yapmanın yollarını arayacağız. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerine 2012/2013 öğrenim yılında 301 bin 500 TL’lik karşılıksız burs vermemiz de bu projelerimizin bir parçasıdır” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, ÇAGİAD’ın geçen sene de 101 öğrenciye burs verdiğinin altını çizerek; “ÇAGİAD’ın bu sene bu sayıyı 201’e çıkarmasından büyük mutluluk duymaktayız. Bursların öğrencilere ulaşması konusunda son derece hassas davranılmaktadır. Bu para rektörlük adına ÇOMÜ Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı’na aktarılmaktadır” diye konuştu.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir