Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇAKAB Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi Ziyaret Edildi

ÇAKAB Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi Ziyaret Edildi

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde bulunan Çevre Yönetim Birimi çevre yönetim çalışmalarında bir eş güdüm sağlanması, kollektif bir çevre yönetimi oluşturulması, tesislerin ve Türkiye’deki iyi uygulama örneklerinin paylaşılması ve konuyla ilgili yeni hedefler belirlenmesi amacıyla 3 çalıştay düzenlendiği ve son çalıştayın da 24 Ekim 2014 tarihinde Çanakkale ADSM’de yapıldığı bildirildi.

Çalıştaya tüm tesislerin çevre yönetim birim sorumluları ve idarecileri, ÇAKAB temsilcisi, Tehlikeli atık depolama firma (YASE) Temsilcisi ve Çevre Danışman Firmaları sunumlarıyla katılım sağladı.

Program dahilinde aynı gün öğleden sonra ÇAKAB bünyesinde kurulan Çanakkale Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisine bir gezi düzenlendiği ve bu gezinin en önemli amacının katılımcıların tıbbi atık konusunda daha da bilinçlendirilmesi ve atıkların en ideal şartlarda toplanarak büyük bir titizlikle depolanmasının sağlanması olduğu belirtildi. Bu tesiste tıbbi atıkların bertarafı için harcanan büyük emek ve gerçekleştirilen yatırımın konunun öneminin daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunduğu kaydedildi.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir