Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
ÇAKAB’tan Bisikletli Atık Toplama Servisi

ÇAKAB’tan Bisikletli Atık Toplama Servisi

Çanakkale’de Katı Atık Yönetim Birliği (ÇAKAB) trafiğe kapalı olan çarşı caddesinde esnafın elinde bulunan atık kartonları toplamak için bisikletli araç servisi uygulaması başlattı.

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü ve ÇAKAB Birlik Müdürü Aysun Kavcar, ÇAKAB olarak il merkezinde özellikle kağıt atıklarını toplama konusunda çalışmaların bütün hızıyla sürdüğünü belirterek, “İl merkezinde belirli cadde ve sokaklara atık toplama kumbaraları ve kafeslerini koymuştuk. Vatandaşlarımız bu kafeslerle kumbaralara gerek karton ve kağıt, gerekse plastikleri atarak ekonomiye katkı sağlıyorlardı. Ancak il merkezinde belirli caddeler trafiğe kapalı olduğu için bu bölgelerdeki atık maddelerin toplanmasında sıkıntı yaşanıyordu. Bizde ÇAKAB olarak ilk etapta trafiğe kapalı olan çarşı caddesinde yeni bir uygulama başlattık. Bisikletli ekibimiz Çarşı caddesinde belirli saatlerde dolaşarak esnafın elinde bulunan kağıt, karton ve plastik gibi atık maddeli toplayıp en yakındaki atık toplama kumbaraları ve kafeslerine atacak. Bu uygulama sayesinde esnaflarımızın elindeki atıklarda değerlenmiş olacak. İleriki günlerde talep olması halinde bu sayıyı daha da arttırabileceğiz” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir