ÇAKARDER İftar Çadırına Yoğun İlgi

12 Ağustos 2010

Çanakkale?de faaliyet gösteren ve bugüne kadar sosyal sorumluluk bilinci ile onlarca etkinlik düzenleyen Karadenizliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAKARDER) Ramazan ayında kentin ilk ve tek iftar çadırını kurdu.

18 Mart Kapalı Spor Salonu önünde kurulan iftar çadırında Ramazan Ayı boyunca yaklaşık 300 kişiye yemek ikram edilecek. Ramazan ayının ilk iftarını vatandaşların katılımı ile birlikte yapan ÇAKARDER Başkanı Turgay Kılıç, dernek olarak kentte üzerlerine düşen görevi bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada yapmaya devam edeceklerini söyledi. Tüm masrafı dernek üyeleri tarafından imece usulü ile yapılacağını kaydeden Kılıç, ?İftar çadırını ilk olarak geçen sene yine bu bölgede kurduk. Bundan dolayı hem üyelerimizin hem de tüm Çanakkalelilerin övgüsünü kazandık. Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz. Bugüne kadar onlarca etkinlik yaptık. Bu düşünceler ile mübarek Ramazan ayın da da çadır kurarak vatandaşlarımıza iftar yaptırmaya niyet ettik. İlk gün çadırımıza vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi, buda bizim tüm yorgunluğumuzu atmaya değdi. Burada vatandaşlarımıza anlaşma yaptığımız özel yemek fabrikası tarafından hazırlanan 3 çeşit yemek ve tatlı ikram ediyoruz.” dedi.

Vatandaşlar ise bir dernek tarafından bu şekilde etkinliklerin yapılmasının parmakla gösterilecek bir davranış olduğunu belirterek, bunun diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olacağını söyledi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir