Çalışma Bakanı Çelik Çanakkale’de

Çalışma Bakanı Çelik Çanakkale’de
24 Nisan 2009

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kabinedeki değişikliğin her an olabileceğini, bunu Başbakan Erdoğan’ın kendisinin de ifade ettiğini söyledi. Çelik, 1 Mayıs kutlamalarının Taksim’de yapılabileceğini de açıkladı.

Çanakkale Kara Savaşları’nın 94. yıldönümü törenleri için Çanakkale’ye gelen Bakan Çelik, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Çelik, kabine değişikliği hakkındaki soru üzerine, “O konuyla ilgili bilgi Sayın Başbakan’dadır. Bizde olma şansı yoktur. Sayın Başbakan değerlendirecek ve gerekli açıklamayı yapacaktır. Çok geç olmaz sanırım. Yeni kabine her an olabilir. Bunu Sayın Başbakan’ın kendisi de ifade etti” dedi.
1 Mayıs kutlamalarının Taksim’de yapılabileceğinin altını çizen Çelik, “30 yıldır tatil olması yönünde beklenti vardı. Bu bize nasip oldu. 30 yıldır beklenen bir tatili çatışmaya, kavgaya dönüştürmek uygun değildir. Milletimizin sağduyulu olması gerekiyor. Taksim’e gidilmesi gerekiyorsa mülki amirlerimiz de müsaade ediyor. 1 Mayıs tatil olmuş. Bunu bir tartışma konusu yapmaya gerek yok. 1 Mayıs emeğin dayanışma günüdür. Bunun kıymetini bilelim. Olumsuz günleri artık geride bırakalım. Demokratik bir açılım açısından bir yasak ortadan kalktı. Milletimiz de bugünlerin tartışma günleri olmasını istemiyordu. Türkiye hukuk devletidir. Nerede yürüyüş yapılacak, nerede gösteri yapılacak, bunlar kanunlarla belirlenmiştir. Çalışma bakanının görevi de bunu yasalaştırmaktır. 1977’e dönük bir talepleri var. Taksim’e de gidilebilir. Makul bir şekilde oraya gidilebilir, törenler burada gerçekleştirilebilir” diye konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir