Çan ADD’den Kurs ve Burs

Çan ADD’den Kurs ve Burs
11 Ekim 2009

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çan Şubesi tarafından ilçedeki öğrencilere ücretsiz ?Tiyatro ve Bağlama Kursu? verilecek.

?ADD Çan Şubesi Başkan Bülent Öz, açılacak kursun önemine değinerek, ?Özgür Celep hocamız tarafından bağlama, Murat Candemir tarafından ise tiyatro kursu verilecek. Kursa başvuracaklar ADD Çan Şubesi?ne yapılabilecek” dedi.

Öte yandan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çan Şubesi tarafından gelir düzeyi düşük öğrencilere karşılıksız eğitim bursu verileceğini de belirten Başkan Öz, ?2009-2010 öğretim yılı için üç ilköğretim, üç ortaöğretim ve üç yüksek öğretim öğrencisi olmak üzere dokuz öğrenciye karşılıksız burs vereceğiz. Bursların finansmanı, yönetim kurulumuz, üyelerimiz, işadamlarımız ve hayırsever vatandaşlar tarafından sağlanacak. Burslar aylık, ilköğretim öğrencilerine 40 TL, ortaöğretim öğrencilerine 50 TL ve yüksek öğretim öğrencilerine 60 TL olarak tespit edildi. Burslar öğrencilerin açtırdıkları banka ATM hesaplarına yatırılacak. Böylece okudukları yerde öğrencilerin burslarını alabilmeleri sağlanacak. İlk burs 15 Kasım tarihinde yatırılacak ve her ayın 15?inde öğrencilerin hesaplarında olacak. 7 ay süreyle ödenecek eğitim bursları bir yıllık olarak belirlendi? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • vensa
    07/09/2010 22:52

    ben çanakkale 18 mart üniversitesini bu sene kazandım bursa çok ihtiyacım var.yardımlarınızı bekliorum.şimdiden tşkr ederim

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir