Çan Anadolu İmam Hatip Lisesi Avrupa’ya Açıldı

16 Kasım 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi (İHL), koordinatörü olduğu “Comenius Okul Ortaklıkları” projesi çerçevesinde Macaristan’a gitti.

İtalyan, Çek ve Macar ortaklarla çok verimli toplantılar yapan Çan Anadolu İHL, Macaristan’da ayrıca birçok etkinlikler düzenledi. Çan Anadolu İHL Müdürü Cafer Uslu ve İngilizce Öğretmeni Nursel Özen, Macaristan dönüşü yaptıkları açıklamada; İngilizce ismi “Goodbye Boredom, Welcome Creativity” olan “Güle Güle Can Sıkıntısı, Hoşgeldin ” adlı projenin amacı öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak” dedi. İki yıl sürecek ve proje çerçevesinde Çan Anadolu İHL’de de birçok etkinlikler düzenleneceğini belirten Müdür Uslu ve İngilizce Öğretmeni Özen, “Etkinlikler kapsamında tiyatro, müzik, spor ve gezi etkinlikleri yapılacak. Bu etkinlikler okullarında güzel bir hava esmesine ve kültürler arası diyaloğun artmasını sağlayacak. Bu çerçevede Çan Anadolu İHL olarak 2009 yılı Mart ayı sonunda Çek Cumhuriyeti’ne, Ekim ayında ise İtalya’ya gideceğiz. Bu üç ortak ülke okullarını da 2010 yılı Mayıs ayında ilçemiz Çan’da ve okulumuzda misafir edeceğiz” diye konuştu.
İHA

Yorumlar...
  • hanife
    06/11/2009 22:08

    cok guzel bir iş yapmışsınız.imam hatibi bu kadar faaliyette görmek cok hoş.bize de nasip olsaydı keşke.ALLAH YOLUNUZU ACIK ETSİN

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir