Çan Anadolu Lisesi’ne “TS-EN-ISO 9001:2000 Kalite Belgesi” Verildi

28 Kasım 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Anadolu Lisesi, “TS-EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve Bayrağı” aldı.

Belge ve bayrak için okulda düzenlenen törende bir konuşma yapan Çan Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Kuzu, kalite belgesini almanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Eğitimde kaliteye büyük önem veriyoruz. Bu kalite standartlarından ödün vermeden eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürekli iyileştirdik ve iyileştirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan da, Türkiye’de okullararası başarılarda her yıl Çan’dan bir öğrencinin dereceye girdiğini belirterek, ?Öğrencilerimizin bu başarılara imza atması bizleri onurlandırıyor. Bu da ilçede eğitimin kalitesini ortaya koyuyor. Çünkü her öğrencinin bizim için ayrı bir önemi bulunuyor” şeklinde konuştu.

Çan Kaymakamı Hasan Gözen de yaptığı konuşmada, Çan Anadolu Lisesinin ISO kalite belgesi almasının eğitimin kalitesinin bir göstergesi olduğunu belirterek, ?Çan Anadolu Lisemizin yanında bulunan eski okulumuzun da onarılması tamamlandı. Bu kısım da Çan Anadolu lisemize kazandırılacak ve bu okulumuz biraz daha rahatlamış olacak” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Çan Kaymamı Hasan Gözen, “TS-EN-ISO 9001:2000 Kalite Belgesi” ve bayrağını Okul Müdürü Abdurrahman Kuzu’ya teslim etti.
Çan Anadolu Lisesi Salonu’nda düzenlenen törene Çan Kaymakamı Hasan Gözen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çan Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Kuzu, ilçedeki okul müdürleri, daire müdürleri, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.
İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir