Çan Belediyesi Altyapı Yatırımlarına Başlıyor

28 Mart 2013

Alt yapıya dev yatırım yapıyoruz diyerek yola çıkan Çan Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yaptığı altyapı ihalesini kazanan firmayla sözleşmeyi imzaladı.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu altyapı sözleşmesi imza töreninde yaptığı konuşmasında; Çan’a altyapı için en son 27 yıl evvel önce yatırım yapıldığını ve o günden bu güne ilk defa, şimdi alt yapı çalışmalarına başlandığını belirterek 2012?2013 yıllarının Çan için çok büyük yatırımların yapıldığı yıllar olarak tarihe geçeceğini söyledi. Başkan Kuzu “Çan’ın %78’inin altyapısını 2 yıl içinde komple yeniliyoruz. Hemşerilerimize, ilçemize, şehrimize hayırlı olsun. Bizim hedefimizde; ilçemizi Belediye hizmetlerinde ihya etmek var. Bu sebeple de durmaksızın çalışıyoruz, ilçemizi geleceğe hazırlıyoruz. Bu iş, çok büyük bir iş. Hem atık su arıtma tesisi yapıyor, hem de altyapıya giriyoruz. Altyapı çalışmalarımız arasında; kanalizasyon şebeke ve yağmur suyu şebeke hatları yer alıyor. Bu hatlar komple yenilenecek, Çan’ın altyapı sorunu çözülecek ve inşallah gelecek 30 yıl boyunca hemşerilerimiz bu konuda bir sıkıntı yaşamayacak” diye konuştu.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu Çan’da atık su arıtma tesisinin olmamasını çok büyük bir eksiklik olarak gördüklerini, bunca zamandır da bu tesisin yapılmamasının Çan için çok büyük bir kayıp olduğunu vurgulayarak; “Atık su Arıtma Tesisi de yapıyoruz, bu bizim aynı zamanda seçim sözümüzdü. Çok şükür bir sözümüzü daha yerine getiriyoruz” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir