Çan Belediyesi Çağlayan Sosyal Tesislerinin Temeli Atıldı

30 Kasım 2008

Çanakkale?nin Çan ilçesinde belediye tarafından ilçeyi tepeden görecek şekilde Erenler Tepesi’ne yapılacak ‘Çağlayan Sosyal Tesisleri’nin temeli törenle atıldı.

Karşıyaka Mahallesi’ndeki Erenler Tepesi’ne yapılacak sosyal tesis, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle 11 bin 840 metrekare arazi üzerine inşa edilecek. 30 yıllığına YİD modeliyle işletilecek “Çan Belediyesi Çağlayan Sosyal Tesisleri”nin temeline ilk harç, Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, İl Genel Meclisi Üyesi ve CHP Çan İlçe Başkanı Recai Elmas, tesisin yapımını gerçekleştirecek İsmail Çağlayan ve belediye meclis üyeleri tarafından konuldu.

Törende bir konuşma yapan Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, İsmail Çağlayan tarafından 30 yıllığına YİD modeliyle işletilecek Çağlayan Sosyal Tesisleri’nin düğün salonu ve kafeterya bölümünün hedeflenen zamandan önce Nisan 2009’da hizmete açılacağını söyledi.

İsmail Çağlayan da, Çan’a çok muazzam ve modern bir tesis kazandıracak olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Bu tesisin içerinde 400 kişilik 475 metrekarelik restoran kafe, 11 bin 475 metrekare teras kafe ve teras bar yer alacak. Çan Belediyesi Çağlayan Sosyal Tesisleri’nde ayrıca kamelyalar, gezi ve yürüyüş yolları, açık hava düğün salonu, çocuk oyun alanları, mesire alanları, şelaleler, yapay göl alanı ve botanik bahçe de bulunacak” dedi. Çağlayan, Başkan Sarıbaş’ın da belirttiği gibi tesislerin düğün salonu ve kafeterya bölümünü Nisan 2009’da hizmete açacaklarını kaydetti. Çan Belediyesi Çağlayan Sosyal Tesisleri’nin temel atma töreninde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Çan Meslek Yüksek Okulu (MYO) Halk Oyunları ekibi gösterilerini sunarken; törene katılanlara ve davetlilere pilav ve ayran ikramında bulunuldu.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir