Çan Belediyesi Gelibolu Yarımadası’na Gezi Düzenleyecek

Çan Belediyesi Gelibolu Yarımadası’na Gezi Düzenleyecek
16 Nisan 2009

Çan ilçesinde belediye tarafından 3 Mayıs?tan itibaren vatandaşlara yönelik pazar günleri Gelibolu Yarımadası?na gezi programı düzenlenecek.

Genç-yaşlı herkesin Gelibolu Yarımadası ile oradaki şehitlikleri ve tarihi mekanları görmesi gerektiğini belirten Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, önceki yıllarda olduğu gibi Çanakkale Şehitlikleri?ne ilçede bulunan mahalle sakinlerini götürme projelerine devam edeceklerini söyledi. Başkan Kuzu, gezilerin Mayıs ayının ilk haftası başlayacağını kaydederek, ?Profesyonel rehber eşliğinde yapılacak gezilerimizi 15 TL olarak belirledik. Bu da araçların mazot ücreti karşılığında kar gözetmeksizin yapılacak? dedi.

Başkan Kuzu, 3 Mayıs 2009 Pazar günü Atatürk ve Osman Efendi Mahallesi ile başlayacak gezi programının 31 Mayıs 2009 Pazar günü Fatih Mahallesi ile sona ereceğini kaydederek, ?Atatürk ve Osman Efendi Mahallesindeki vatandaşlarımız 3 Mayıs 2009, Karşıyaka Mahallesindeki vatandaşlarımız 10 Mayıs 2009, Cumhuriyet ve Seramik Mahallesindeki vatandaşlarımız 17 Mayıs 2009, İstiklal Mahallesindeki vatandaşlarımız 24 Mayıs 2009 ve Fatih Mahallesindeki vatandaşlarımız da 31 Mayıs 2009 tarihlerinde Gelibolu Yarımadası?nı ziyaret etme fırsatı bulabilecek? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir