Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Çan Belediyesi Gıda Denetimlerini Arttırdı

Çan Belediyesi Gıda Denetimlerini Arttırdı

Çan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı dolayısıyla, fırın, kasap gibi iş yerlerinde rutin olarak yapılan sağlık ve gıda denetimlerini arttırdı.

Halkın Ramazan ayı boyunca daha sağlıklı gıda tüketimini sağlayabilmesi için yaptığı denetimlerde iş yeri gıda denetimi, portör sağlık muayeneleri, iş yeri açma ve çalışma ruhsatları olup olmadığının kontrolleri yanında genel temizlik, gramaj, asgari ve teknik hijyen şartlarının yerine getirip getirmediği gibi kriterler göz önünde bulunduruldu. Denetimlerde ayrıca çeşitli kasaplardaki etler üzerinde mezbahada kesildiğine dair mührün olup olmadığı da denetlendi.

Denetimler hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, “Belediye olarak yapılan rutin denetimlerimiz dışında olan ve Ramazan ayında vatandaşlarımızın sağlığını esas alarak yaptığımız gıda denetimlerinde herhangi bir pürüzle karşılaşılmadı. Esnaflarımız yaptığımız denetimlere alıştı ve genel kuralların yanında hijyen kurallarına uymaya özen konusunda oldukça titiz davranıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Çünkü halkımızın sağlığı bizim için büyük önem taşıyor” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir