Çan Belediye Başkanlığı tarafından Mevlit Kandili nedeniyle lokma dağıtılacak.

Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, yaptığı açıklamada, ?8 Mart gecesi Mevlit Kandili?ni idrak edeceğiz? diyerek, ?Tüm halkımızın mübarek Mevlit Kandilini kutlar. Kandilin tüm Çan halkına sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diler. Sevgi ve saygılarımı sunarım? şeklinde konuştu.

Her kandilde geleneksel olarak lokma dağıttıklarını anlatan Sarıbaş, Mevlit Kandili?nde de 10 bin lokma (gödek) pişirip dağıtacaklarını kaydetti.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÇAN?DA KUTLANACAK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm yurtta olduğu gibi Çan’da da kutlanacak.

Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Dünya kadınlarının 8 Mart’ı büyük bir mücadelenin sonucu olarak kazandıklarını vurgulayan Başkan Sarıbaş açıklamasında, “Türk kadını her zaman, savaşta ve barışta asil bir duruş sergilemiştir. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda Halide Edip?leriyle, Nene Hatun’larıyla bağımsızlık savaşçısı olan Türk kadını, barışta da ülke kalkınması için üzerine düşenin üstünde katkılar sunmuştur, sunmaktadır. Bizim görevimiz, Türk kadınının toplum içinde hak ettiği yerde, başköşede olmasını sağlamaktır” dedi.

İHA