Çan Belediyesi, Mevlit Kandili’nde Lokma Dağıtacak

06 Mart 2009

Çan Belediye Başkanlığı tarafından Mevlit Kandili nedeniyle lokma dağıtılacak.

Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş, yaptığı açıklamada, ?8 Mart gecesi Mevlit Kandili?ni idrak edeceğiz? diyerek, ?Tüm halkımızın mübarek Mevlit Kandilini kutlar. Kandilin tüm Çan halkına sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini diler. Sevgi ve saygılarımı sunarım? şeklinde konuştu.

Her kandilde geleneksel olarak lokma dağıttıklarını anlatan Sarıbaş, Mevlit Kandili?nde de 10 bin lokma (gödek) pişirip dağıtacaklarını kaydetti.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ÇAN?DA KUTLANACAK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm yurtta olduğu gibi Çan’da da kutlanacak.

Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Dünya kadınlarının 8 Mart’ı büyük bir mücadelenin sonucu olarak kazandıklarını vurgulayan Başkan Sarıbaş açıklamasında, “Türk kadını her zaman, savaşta ve barışta asil bir duruş sergilemiştir. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda Halide Edip?leriyle, Nene Hatun’larıyla bağımsızlık savaşçısı olan Türk kadını, barışta da ülke kalkınması için üzerine düşenin üstünde katkılar sunmuştur, sunmaktadır. Bizim görevimiz, Türk kadınının toplum içinde hak ettiği yerde, başköşede olmasını sağlamaktır” dedi.

İHA

Yorumlar...
  • adil eşen
    07/03/2009 08:55

    Normal zamanlarda caminin kapısı nereden açılır bilmeyenler (Şişli Belediye Başkanı Sarıgül ve Biga eski Belediye Başkanı Kemerli hariç)şimdi milletin dini duyguları ile oynamak için kandili hatırlamışlar. Hayret ki ne hayret.Millette size kandı siz ancak bir yakınınız vefaat ederse başka yere gidemiyeceğinden cenaze için camiyi bilirsiniz. Rahmetli ATATÜRK size bu şekildemi miras bıraktı.Milletin dini duyguları ile oynayınmı dedi.Hiçbir siyasinin milletin dini duyguları ile oynamaya hakkı yok.YAZIKLAR OLSUN SİZLERE VE SİZİN GİBİ DAVRANANLARA........

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir