Çan Belediyesi Yaz Spor Okulu Açıldı

19 Haziran 2012

Çan Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ücretsiz yaz spor okullarının bu yıl dördüncüsü düzenleniyor.

Çan Belediyesi’nden yapılan açıklamada 8?12 yaş grubundaki çocukların kabul edildiği ve futbol, basketbol, voleybol, badminton, tekvando ve güreş gibi branşlarda açılan yaz spor okullarına talep, beklenenin çok üstünde gerçekleştiği bildirildi.

Okulların tatil olmasıyla birlikte başlayan Çan Belediyesi 4. Yaz Spor Okulları’na kayıtlar, 15 Haziran 2012 Cuma günü sona erdi. Cuma günü Kapalı Spor Salonu’nda Belediye yetkilileri, yaz spor okulu beden eğitimi öğretmenleri, öğrenciler ve veliler bir araya gelerek, açılan spor branşlarının gün ve saatlerini belirlediler. Görevli öğretmenler tarafından guruplara ayrılan öğrencilere, katıldıkları branşa göre belirlenen gün ve saat bildirildi. Çan Belediyesi tarafından, spor okullarına kayıtlı tüm öğrencilere forma da veriliyor.

2012 yılının Yaz Spor Okulları 15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında hizmet verecek.

Başkan Kuzu: Gelişimin Anahtarı Spor’dur
Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu Çan Belediyesi 4.Yaz Spor Okulları’nın açılışı ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bu sene spor okullarımız 15 Haziran ? 15 Temmuz tarihleri arasında hizmet verecek. Çocuklarımız geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de sporla tatil yapma imkanını bulacaklar. Uzman eğitmenler tarafından verilen dersler sayesinde çocuklarımızın bilinçli spor yapma alışkanlığını kazanmalarını da hedefliyoruz” dedi. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için sporla erken yaşlarda tanışmaları gerektiğini dile getiren Başkan Kuzu; “Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına spor okullarımız çocuklarımız için çok önemli. Çünkü spor; gelişimin anahtarıdır” şeklinde konuştu. Başkan Kuzu “Sporun, bugünün küçükleri yarının büyükleri çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumanın da en kısa ve en güvenli yolu olduğunu belirterek, bu bilinç ile biz de bundan 3 yıl önce yaz spor okulları hizmetimize başlamıştık. Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren her yıl düzenli olarak tertip ettiğimiz yaz spor okullarına, vatandaşlarımızın ilgisi her sene katlanarak artıyor. Bu artan ilgi ve katılım da bizleri sevindiriyor” dedi.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu çocuklara spordan asla uzaklaşmamalarını tavsiye etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir