Çan Belediyesi’nden Fırınlara Ramazan Denetimi

Çan Belediyesi’nden Fırınlara Ramazan Denetimi
19 Temmuz 2012

Ramazan öncesi rutin denetim ve kontrollerini arttıran Çan Belediyesi, ilçe genelindeki fırınları denetledi.

Denetimlerde ağırlıklı olarak imalathaneler, ekmeklerin gramajları, üretim hijyen koşulları, çalışanların temizliği ve sağlık muayene cüzdanları hususlarında incelemeler yapıldı. Zabıta ekipleri ve görevlilerin titiz bir çalışma gerçekleştirdiği denetimlerde, genel olarak olumsuz koşullara rastlanmadı. Bazı eksiklikleri olduğu tespit edilen fırınlara ise; eksikliklerinin giderilmesi için uyarılarda bulunuldu.

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu yaptığı açıklamada halk sağlığının önemine vurgu yaparak, gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına özen göstermeleri gerektiğini belirtti. Başkan Kuzu “Halkımızın sağlığı birinci önceliğimizdir” dedi. Belediyenin temel görevlerinden birinin, vatandaşların sağlığını korumak olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kuzu “Ramazan ayı öncesi denetimlerimizi sıklaştırdık, insanımızın sağlıklı ekmek ve gıda maddesi tüketmesini sağlamak için zabıta ekiplerimiz, bu hafta ilçemizdeki fırınları denetime tabi tuttu. Denetimlerimizin amacı; ilçemizdeki gıda üreticilerinin hijyen koşullarına uygun şartlarda üretim yapmasını sağlamaktır. Eğer sağlıklı üretim yapmayan fırınlar tespit edilirse buna da asla müsaade etmeyiz, halkımızın sağlığıyla oynatmayız” dedi.

Çan Belediyesi zabıta ekiplerinin denetimleri önümüzdeki günlerde de gıda üretimi yapan diğer işletmelerle devam edecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir