Çan Cumhuriyet İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Kitap Toplama Kampanyası

14 Şubat 2009

Çanakkale?nin Çan ilçesinde Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, “Sosyal Etkinlik Yönetmeliği Toplum Hizmetleri Çalışmaları” kapsamında topladıkları kitapları Bingöl’e bağlı Solhan İlçesi Halk Kütüphanesine gönderdi.

Kampanya kapsamında Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen törende Okul Müdürü İsmail Yıldız, bir konuşma yaparak emeği geçen rehber öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Müdür Yıldız, “Bu kampanya ile okul içinden ve okul çevresinden toplanan kitaplardan doğu illerimizde ihtiyacı olan öğrencilerin ve büyüklerin yararlanması amaçlandı” dedi.

Toplanan kitapların Bingöl İli Solhan İlçesi Halk Kütüphanesi’ne gönderilmesinin kararlaştırıldığını ifade eden Yıldız, “Böyle bir yardımlaşma ile eğitime katkıda bulunmak istedik. Çevremizdeki kurum ve kuruluşları eğitime destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Kitap kolileri, okul bahçesine gelen kargo yetkililerine teslim edilerek Bingöl’e gönderildi.

İHA

Yorumlar...
  • az_iz
    01/05/2009 17:13

    Çan Cumhuriyet i.ö.o'ya Bingöl özellikle Solhanlı bir meslektaşınız olarak kitap kampanyası ile beni çok duygulandırdınız.Bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm hocalarıma ve kitap bağışında bulunan tüm insanlara sonsuz teşekkürü borç biliyorum.(Aysun ÖZENÇ öğretmenime sevgilerimi sunuyorum bu ne hoş tesadüftür böyle...)

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir